banner9

İşte Bu da Çocuk Modası

Yetişkin ayakkabılarında moda olur da çocuk ayakkabısında olmaz mı? Renk renk, çeşit çeşit çocuk ayakkabıları, üreticiler tarafından görücüye çıkarıldı.

Burak Cilasun / Ben TV

Shoexpo 39. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nda yetişkin ayakkabılarında olduğu kadar çocuk ayakkabılarında da tasarımcılar tarafından ortaya konan modeller büyük dikkat çekiyor. 

 
Son zamanlarda raflarda yetişkin ayakkabılarına benzer çocuk ayakkabıları ve topuklu modellere karşıysa üreticiler vatandaşları uyarıyor. Çocuk modellerinde muhakkak rahat ayakkabıların tercih edilmesi gerektiğini belirten çocuk ayakkabısı üreticilerinden Günde Bebe'den Ersin Günder, "Çocuk ayakkabısında ayağın rahat etmesi her şeyden önce geliyor. Ayaklardan başlayan rahatsızlık yıllar geçtikçe kendini bel fıtığı olarak bile gösterebilir. Bu nedenle anne ve babalar, çocuklarına ayakkabı alırken görüntüden önce rahatlığa özen göstermeliler. Ayrıca ayakkabıların tabanlarına da dikkat etmek gerekiyor. Çocuk ayakkabısında kaymaz tabanın tercih edildiği modeller kullanılmalıdır." dedi. 
 
Öte yandan çocuk ayakkabısında da yetişkin ayakkabılarında olduğu gibi taşlı modeller öne çıkıyor. Rengarenk taşlarla bezenmiş çocuk ayakkabıları bu yaz vitrinleri süsleyeceğe benziyor. Kış modellerindeyse püsküllü ve kürklü botlar oldukça revaçta.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER