'İsrail İle Yapılan Anlaşmayı Onaylamayın'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, "TBMM üyelerine çağrıda bulunuyoruz. İsrail ile yapılan anlaşmayı onaylamayın. Oylamada ’hayır’ oyu verin. Hükümeti bu yanlıştan döndürecek cesareti gösterin" dedi.

'İsrail İle Yapılan Anlaşmayı Onaylamayın'
SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gelişmeleri değerlendirdi. Kılıç, "AK Parti hükümetinin siyonist işgalci İsrail ile yaptığı anlaşmadan ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü duyuyoruz. Bu anlaşma, ne Mavi Marmara şehitleri ailelerinin ne de milletin vicdanında yerini bulamamıştır. Anlaşmayı büyük tepki ile karşılayan şehit aileleri, konunun kendilerine sorulmadığını, anlaşma maddelerini tanımadıklarını söylemekte, kanlı parayı da istemediklerini ilan etmektedir" dedi.
 
Kılıç, pek çok sivil toplum kuruluşunun hükümeti uyarmasına ve Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin rıza göstermemesine rağmen, AK Parti Hükümetinin hepsine kulak tıkayarak anlaşmaya imza koyduğunu öne sürdü. Türkiye’nin İsrail’le normalleşme adına imzaladığı anlaşmanın ne Gazze’nin ne de Türkiye’nin lehine bir sonuç doğurmayacağını öne süren Kılıç, "Tam aksine Gazze, İsrail’in keyfine terk edilmiştir. Tamamen insanlık dışı ve hukuksuz abluka kalkmadığı gibi, bu anlaşma ile resmen tanınmıştır. Anlaşma sayesinde abluka fiilen tanınarak meşrulaştırılmıştır. Konya’da İsrail uçaklarının yeniden eğitim alacağı gündemde. Filistin topraklarındaki Müslümanların üzerine bomba yağdıracak, kanını akıtacak İsrail uçaklarının Konya’da eğitilmesini kabul etmelerinin mümkün değil. Milletvekillerine çağrıda bulunuyoruz. Oylamada hayır oyu vererek anlaşmayı onaylamamalarını ve hükümeti bu yanlıştan döndürecek cesareti gösterin" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER