İŞKUR Destekli Kurslar Başlıyor!

İŞKUR Destekli Sürü Yönetimi Kursları Kırıkkale, Keskin ve Sulakyurt ilçelerinde başlatılıyor. Açılacak kurslarla ilgili olarak Türkiye İş Kurumu’nda Keskin ve Sulakyurt İlçe Gıda Tarım Müdürlükleri ile sözleşme imzalandı.

İŞKUR Destekli Kurslar Başlıyor!
Kırıkkale Çalışma ve İŞ Kurumu İl Müdürü Nazım Ulu yaptığı açıklamada, ilde küçükbaş hayvancılığın gelişimi açısından önemli olan proje kapsamında Sürü Yönetim Elemanı kursu ile çobanlık mesleğine standart ve mesleki statü getirmenin amaçlandığını söyledi. Ulu, "İŞKUR ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği kapsamında düzenlenecek Sürü Yönetim Elemanı kursu 23 Şubat’ta başlayıp, Mart ayında sona erecek" dedi.
 
Nazım Ulu, ’Sürü Yönetim Elemanı Benim’ projesiyle hem istihdama, hem de küçükbaş hayvancılığın verimli ve kaliteli biçimde gelişmesine katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti. Ulu, sürü yönetim elemanı ve olmaya aday olan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik kursun 120 saat süreceğini açıkladı. Teorik uygulamalı verilecek eğitimlerde, çobanlara koyun ve keçi barınağı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, bulaşıcı hastalıklara karşı koruyabilme konularında eğitim verilecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER