banner24

İşçilerden Eylem Mesaisi

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, ticari araç üreten BMC şirketine ait 2 fabrikada çalışan ve ücretlerini alamadıklarını belirten 1800 işçi, dün akşam saatlerinde biten mesailerinin ardından işyerlerinden ayrılmayarak eylem başlattı.

İşçilerden Eylem Mesaisi

Ticari araç üreten BMC şirketinin Pınarbaşı semtindeki kamyon üretim fabrikası ile Doğanlar'daki otobüs üretim fabrikasında çalışan 1800 işçi Nisan ayı ücretlerini alamadıklarını gerekçe göstererek eylem başlattı. Dün saat 17.30'da biten mesailerinin ardından fabrikalardan ayrılmayıp nöbet tutan işçiler, sorunları çözülene dek eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

İşçiler adına açıklama yapan Türk Metal Sendikası İzmir 1 nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun, "Bugün burada bulunma amacımız iki ayrı fabrikadaki 1800 işçinin maaşlarının gecikmesi üzerinedir. Dün mesai bitimi 17.30'dan itibaren fabrikaları terketmeyerek başlattığımız eylemi, bir sonuç alana kadar devam ettireceğiz. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Maaşların gecikmesi ile ilgili bize herhangi bir açıklama da yapılmadı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER