İşbirliği Devam Edecek

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi ile başlattıkları teknik hizmet ve eğitim protokollerinin sanayiciye büyük fayda sağladığını belirterek, işbirliğini geliştirerek devam ettirmek istediklerini belirtti.

İşbirliği Devam Edecek
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, MMO İzmir Şubesi’ni ziyaret etti. EBSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Vatansever’in de yer aldığı ziyarette MMO İzmir Şube Başkanı Güniz Gacaner Ermin ve yönetim kurulu üyeleri ile iki kurum arasındaki devam eden işbirliği ve protokol çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Yorgancılar, MMO’nın özellikle periyodik kontroller, iş güvenliğini esas alan teknik hizmet ve eğitim çalışmalarının sanayiciye büyük fayda sağladığını belirterek, "İlk olarak 2011 yılında MMO İzmir Şubesi ile protokol imzaladık. Geçen zamanda geliştirdiğimiz bu protokollerle yeni ve değişen uygulamalar hakkında MMO’dan destek alırken, verilen eğitimlerle sanayici ve çalışanların eksiklerini giderme konusunda da büyük mesafe kaydedildi. İş sağlığından endüstriyel kaynaklara, asansörlerin kontrolünden üretim yönetimine kadar birçok alanda verilen eğitimleri kapsayan bu işbirliğini geliştirerek devam ettireceğiz" dedi.
 
MMO İzmir Şube Başkanı Güniz Gacaner Ermin de kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesinin önemini vurgularken, sanayiye yönelik hizmetlerine dair bilgilendirmede bulundu. Ermin ayrıca teknik hizmet ve eğitimler konusunda sanayicilere destek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette yılbaşından itibaren bin 300 liraya yükseltilmesi gündemde olan asgari ücret konusu ile sanayide çalışan mühendislerin MMO’ya üye olma zorunluluğu ile ilgili konular hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER