banner9

İş Dünyasından Siyasilere İstikrar Uyarısı

Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KESİAD) tarafından Kemalpaşa Ramada Otel’de düzenlenen Perşembe Kahvaltısı’na katılan iş insanları 1 Kasım seçimlerinden sonra kısa sürede Hükümetin kurularak, istikrarsızlık ortamına son verilmesini istedi.

İş Dünyasından Siyasilere İstikrar Uyarısı
 
Kazı çalışmaları süren Ulucak Höyüğü ile ilgili sanayicileri bilginin de verildiği sponsorluğunu Akşan Yapı’nın yaptığı toplantının açılışında konuşan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, 1 Kasım seçimlerinin ülke geleceği açısından önemine değinerek, siyasilerin iş dünyasının öneri ve isteklerine duyarlı olması gerektiğini vurguladı. 7 Haziran seçimleri sonrasında toplumda endişe ve istikrarsızlığın oluşmaması için siyasi partilere uyarılarda bulunduklarını dile getiren Öztaş, “Biz 7 hazirandan sonra toplumsal tepkilerin ve ekonomik baskıların artacağını altını çizerek ifade ettik. 7 Haziran tarihinden hemen sonra erken seçim konuşmalarının ülkeyi kaosa sürükleyeceğini söyledik. Bunun dışında olası koalisyon senaryoları her ne şekilde olursa olsun ülkenin faydasına olacağını belirttik. Ekonomik güven ve istikrar sağlamak noktasında tüm partilerin özgür-katılımcı ve şeffaf bir hesap yapması gerektiğini defalarca ilettik. Aksi takdirde ekonomik istikrarsızlığın toplumun tüm kesimini ciddi şekilde etkileyecek demiştik" dedi.
 
Siyasilerin iş dünyasından gelen uyarılara kulak tıkadığını belirten Öztaş, şöyle konuştu:
 
“İş dünyası ciddi kayıplar verdi. Bu hiç önemli değil, biz krize alışığız, yaralarımızı sararız, sarıyoruz da. Bu belirsizlik içinde dahi, halen daha aş verme, istihdam yaratma gayreti içerisindeyiz. Asıl önemli olan, ülkenin temel değerleri sarsılıyor, canlarımız yanıyor, her gün şehit haberleri yüreğimize ateş düşürüyor. Bugün geldiğimiz nokta da, siyasiler de dahil kendimize, ailemize, topluma karşı düşüncelerimizi ve davranışlarımızı bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiğini vurgulamak istiyorum. Onlarca vatandaşımızın ve askerimizin hayatına kast eden bu hain saldırılara karşı güçlü ve emin durmak hepimiz için önemlidir. Bu süreçte toplum olarak kenetlenmek ve güçlenmek düşmanı sevindirmemek gerekmektedir. Bu nokta da haziran sonrası yaşanan olaylardan ders çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bunu başaramazsak 1 Kasım’dan sonra 7 Haziran sonrası yaşadıklarımızın çok daha büyüğünü yaşarız. Böyle bir duruma ekonomimiz ayakta kalamaz. İstikrarsız bir ekonominin bir kez daha olumsuz olaylara maruz kalması tüm ülke için tehlikeli bir durumdur."
 
Toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Başkanı Kamil Porsuk, Kemalpaşa Emniyet Müdürü Şahin Özdemir, Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanı Erhan Gönülbağ, Bornova İlçe Jandarma Komutanı Teoman Özsırkıntı, Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım, KOSBİ Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk ve TEİAŞ Bölge Müdürü Necdet Gürler de katıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER