İş Dünyasından Almanya'ya Tepki

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt Almanya Federal Meclisi'nin Ermeni Soykırım Tasarısı'nı onaylamasını eleştirdi, "Almanya, tarihi bir yanlışa daha imza atmıştır" dedi.

İş Dünyasından Almanya'ya Tepki
Almanya Federal Meclisi'nin, Ermeni Diasporası'nın büyük yalanını 'doğru' kabul etmesinin, Türk milletini derinden yaraladığını belirten Hasan Küçükkurt yazılı açıklamasında şunları söyledi; 
 
"Berlin, tarih sınavını geçememiştir. 4 milyon Türk'ün yaşadığı, dost bildiğimiz Almanya, iftiraları onayladığı bu kararla bizi sırtımızdan hançerlemiştir. Alman Parlamentosu'nda görev yapan 11 Türk milletvekilinin de ihanet tasarısına destek vermesi, bir başka üzüntü vesilesidir. Bu kararı kabul etmiyoruz ve esefle kınıyoruz. Dünyayı 'soykırım' kavramıyla tanıştıran Almanların, şerefli Türk tarihine dil uzatmaya hakkı yoktur. Almanya, bu kararı alarak kendi vicdanını rahatlattığını, temizlediğini düşünüyorsa yanılıyor. Almanya Federal Meclisi'nin aldığı bu yanlış kararın, aynı zamanda 'hukuksuz' ve 'yok' hükmünde olduğunu da belirtmek isteriz. Yanlıştan dönülmesi ve bu kararın geri alınması en büyük temennimizdir."
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER