İş Adamları, Çözümü Ankara'da Aradı

İzmir'in Torbalı İlçesi'ndeki Ticaret Odası Meclis üyeleri, Ankara'da ekonomi ile ilgili Bakanları ziyaret edip iş dünyasının taleplerini iletti.

İş Adamları, Çözümü Ankara'da Aradı
64'üncü hükümetin kurulmasının ardından Ankara'ya giden Torbalı Ticaret Odası (TTO) Meclis üyeleri, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile bir araya geldi.
 
Yeni dönemde cari açığın düşürülmesi, ihracatın artması ve yeniden büyüme rakamlarının yükselmesi gerektiğini vurgulayan TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, "Aslında bizim 64'üncü hükümetten beklentilerimiz, daha önceki AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği hedeflerdir" dedi. 
 
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz önümüzdeki süreçte Türkiye'nin bir bütün olarak kalkınması ve yüksek gelir seviyesine ulaşması için bir kalkınma hamlesi gerçekleştireceklerini söyleyerek "Bu kapsamda yeni AR-GE merkezleri kurup, özel sektörü de bu kalkınma çemberine dahil edeceğiz. Torbalı'nın rakamları beni ziyadesiyle mutlu etti. Ama anlıyorum ki, Torbalı modelinin pekişmesi için ivedilikle yeni projeler geliştirmemiz gerekiyor" diye konuştu. TTO heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ise yapılacak çalışmalarla iş dünyasının yaşadığı sorunlardan olan gümrükleme sürecini en aza indirgeyeceklerini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER