İngilizcesine Güvenenler Buraya

Türkiye'nin en iyi İngilizce konuşan öğrencilerini belirlemek amacıyla 17-18 Nisan'da düzenlenecek BEST (Best English Speakers of Turkey) Contest Turkey adlı yarışmanın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Ben TV'nin de medya sponsorluğunu üstlendiği yarışmanın Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel'de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, yarışmanın jüri heyeti üyelerinden Ahmet Veli Olgundeniz, Prof. Dr. Atilla Silkü, Dr. Zeki Hozer ve Meltem Kolday ile sponsorlardan ETİK ve TÜROFED adına ETİK Başkanı Mehmet İşler, Wyndham Grand İzmir Özdilek adına Genel Müdür Funda Çam, Bemar Kariyer Okulları Kurumsal İletişim Sorumlusu Candan Kahramaner, CVyolla.com Genel Müdürü Meriç Kul ve Onar Hukuk Bürosu adına Av. Ali Onar birer konuşma gerçekleştirdiler. 
 
Ahmet Veli Olgundeniz, yaptığı konuşmasında yarışmanın tanıtım toplantısı dahi gerçekleşmeden Çanakkale'den Siirt'e ve Adıyaman'a kadar birçok ilden başvurular almaya başladıklarını belirtirken, yarışmaya dair bazı dikkat çekici verileri de paylaştı. Olgundeniz, "Yarışmamız lise ve üniversite öğrencileri düzeyinde 2 kategoride düzenleniyor. Her iki kategoride de birinciler 3'er bin lira, ikinciler 2'şer bin lira ve üçüncüler de biner liralık ödül alacaklar." dedi. 
 
İş garantisi sözü
 
Yarışmanın organizasyon komitesi başkanlığını da üstlenen ETİK Başkanı Mehmet İşler de yaptığı konuşmasında, "Sektörel daralmanın yaşandığı bir süreçte İngilizce bilmek bir artı değil, zorunluluktur.  Bu yarışmayla İngilizceyi en iyi şekilde bildiğini gösteren öğrencilerimiz, kazanacakları sertifikalar ve gösterecekleri performanslarla iş garantisine sahip olacaklar. Bu da çok önemli bir avantajdır." dedi.
 
Toplantıda konuşan isimlerden Dr. Zeki Hozer de sağlık turizmi açısından yabancı dilin önemine dikkat çekerken, Prof. Dr. Atilla Silkü ise yükseköğrenim düzeyinde İngilizce eğitiminde İzmir'in birçok ile göre önde olduğunu dile getirdi. 
 
İngilizce seviyenizi ölçün
 
Gerçekleştirilen tanıtım toplantısında ayrıca katılımcılara yönelik peşpeşe müjdeler de verildi. Bemar Kariyer Okulları, British Culture ve Britishtown tarafından tüm katılımcılara İngilizce seviyelerini belirlemek adına ücretsiz test yapılacağı dile getirilirken, CVyolla.com tarafından oluşturulacak masayla da İngilizce CV'lerin yeterliliğinin kontrol edileceği belirtildi. 
 
Detaylı bilgilerin www.bestcontestturkey.com sitesi üstünden edinilebileceği yarışmanın tanıtım toplantısı, çektirilen aile fotoğrafıyla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER