İnciraltı Girişimi

İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

İnciraltı Girişimi
 
İnciraltı 2.Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, Vali Toprak’la görüşmesinde İnciraltı’nın içinde yaşayanlar olarak 40 yıldır planlama sürecinin sonuçlanmasını beklediklerini söyledi. Karabulut, “Bugün yaşanan belirsizlik ortamı İnciraltı’nda yaşayan bizlerin umutsuzluğa kapılmamıza yol açıyor. Bu durumdan faydalanmak isteyen bazı kişi veya gruplar İnciraltı imar planlanmasındaki belirsizliğin yıllarca devam edeceği algısını yaratarak ata topraklarımızın yok pahasına satılmasına zemin hazırlamaktadırlar. Burada yaşayan veya ata toprağı olanlar planlamalar konusunda hızlı bir yaklaşım bekliyoruz. Gerek tıbbın başlangıç noktası ve tarihi geçmişi gerekse termal sularımızla eşi bulunmaz İnciraltı bölgemizin, bu sayede tüm İzmir’e fayda sağlayacağına inanıyoruz" dedi.
 
Vali Mustafa Toprak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İnciraltı İzmir’in önemli bir değeri ve EXPO’da ciddi tanıtımlarla hem kentimizi, hem de İnciraltı’nı tüm dünyaya tanıttık. İnciraltı’nın doğru planlanması için kentle birlikte bir plan yaptık. Ancak şu an dava aşamasında. Bu aşamada kalması İnciraltı’nın unutulduğu veya kent gündeminde olmadığı anlamına gelmez. Tüm ilgililer konu üzerinde hassasiyetle durmaktadırlar. Ben de gelişmeleri yakından takip etmekteyim. İnciraltı benim içinde önemi büyük bir yer. Orada bana anlattığınız bazı kişilerin toprak sahiplerini umutsuzluğa sürükleyerek ellerindeki değerli toprak parçalarını yok fiyatlara aldatarak almak istemeleri kabul edilir bir durum değildir. Bu konuda herkes inancını yitirmemeli ve İnciraltı halkından süreci biraz daha sabırla beklemelerini rica ediyorum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER