banner51

'İlk Yardımda Ben De Varım'

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Bayraklı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bayraklı Liseleri İlk Yardım Kulüp öğrencilerinin ’İlk yardımda ben de varım’ adlı projesi Bayraklı İlçesi’ndeki Sevgi Yolu’nda düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

'İlk Yardımda Ben De Varım'
Saat 14.30’da başlayan etkinlik kapsamında, ilçedeki liselerde eğitim gören 200 öğrenci, Sevgi Yolu’nda ay yıldız kareografisi oluşturup ellerindeki maketlere müzik eşliğinde kalp masajı yaptı. Öğrencileri, çevredekiler dikkatle izledi.
 
İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Türkyılmaz, "İlk yardımı halka çocuklarımız aracılığıyla yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Burada pilot olarak seçtiğimiz okullardaki 9. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine verilecek ilk yardım eğitimiyle bizim her an karşılayabileceğimiz olan acil müdahale becerisi kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu proje ilk kez İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde uygulanıyor. Burada 200 çocuğumuz var, ay yıldız kareografisi oluşturan çocuklarımız, belli bir ritimle kalp masajını herkesin öğrenebileceğini duyurmayı hedefledik" diye konuştu.
 
3 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK
 
Projenin Türkiye’ye genelinde hayata geçirilmesinin faydalı olacağını aktaran Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, "Türkiye’de ilk kez Bayraklı’da ’İlk yardımda ben de varım’ projesi bugün uygulanmaya başlandı. İlçemizin buna öncülük yapmasından mutluluk duyuyoruz. Amacımız toplumsal farkındalık yaratmaktı, istedik ki okullarda eğitim gören çocuklarımız, öğretmenleri eşliğinde acil durumlarda ilk müdahale edebilsinler. Bu çalışma Temmuz ayına kadar devam edecek. İzmir genelinde de uygulanacak proje umarım Türkiye’de de uygulanır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER