İlk Uygulama Başkan Akpınar'dan

Esnafın belediye ile ilgili yasal işlemlerini hızlandıran ve çalışma koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, yeni açılan işletmelere de ruhsatlarını bizzat götürmeye başladı. 

Nazarlık hediyeli
 
Uygulamaya göre; ruhsat almaya hak kazanan işyerlerine belediye görevlileri ruhsatlarını -geri dönüşümlü çerçeve içinde- götürecek. Her dükkana nazarlık da hediye edilecek. Karşıyaka Çarşısı'nda başlatılan örnek uygulama kısa zamanda tüm ilçeye yayılacak.
 
Geri dönüşümlü çerçeve
 
Ruhsat alma koşullarını yerine getiren esnafa, ruhsatlar bizzat belediye ekiplerince getirilecek. Gerekli evraklar tamamlandığı taktirde birkaç gün içinde ruhsat alabilen işletme sahiplerinin, ruhsatı almak için ayrıca belediyeye gitmesine gerek kalmayacak. Ruhsatlar, geri dönüşümlü çerçeve içinde takdim edilecek ve her işletmeye nazarlık hediye edilecek.
 
İlk uygulama Başkan Akpınar’dan
 
İlk ruhsatı Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar teslim etti. Esnafı mutlu etmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Akpınar "Esnafımızın mutlu olmasını istiyoruz. Belediye olarak her zaman yanlarında olacağız. Ruhsat almalarında engel olan değil destekleyen olacağız. Onların yüzlerinin gülüyor olmasını arzuluyoruz. Ruhsatsız işyeri kalmaması gerekir. Ekiplerimiz şikayetleri en aza indirebilmek için özveriyle çalışıyor" dedi. Karşıyaka Çarşısı’nda esnafları tek tek ziyaret eden Başkan Akpınar sorunları dinledi, işyeri sahipleriyle sohbet etti.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER