İlk Servis Başkan'dan

Egeli Tenis Veteran Derneği tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen “Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası” başladı. Turnuvayı başlatan ilk servisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu attı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı verdiği ve geliri Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlanacak “Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası”nın açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun yanı sıra destek veren kuruluşların temsilcileri katıldı.
 
Törende konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in özellikle 2005 yılındaki Üniversite oyunlarından sonra önemli bir spor altyapısına kavuştuğunu, Halkapınar ve Karşıyaka Spor Salonu, Örnekköy Tenis Kompleksi gibi tesislerin bu sayede kente kazandırıldığını söyledi. Başkan Kocaoğlu, kentin kuzeyinde ve güneyinde yapılacak spor köyleri projesinin de hayata geçirilmesiyle önemli bir ihtiyacın karşılanacağını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Gençlerimize ne kadar spor yaptırırsak, ülkemizin geleceğine o ölçüde hizmet etmiş oluruz” diye konuştu. Törende Egeli Tenis Veteran Derneği Başkanı İbrahim Öngünşen, turnuvaya verdiği destek nedeniyle Başkan Kocaoğlu’na bir şükran plaketi sundu.
 
Turnuvanın açılışını, kullandığı servisle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER