banner9

İl Başkanları Aynı Karede Buluştu

İzmir yerel siyasetinde uzun süredir konuşulan ziyaret gerçek oldu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve beraberindeki heyet, CHP İzmir İl Başkanlığı'na giderek CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Alaattin Yüksel, Bülent DelicanCHP İzmir İl Başkanlığı'nın kapısında karşılarken, heyetler ilk olarak basına kapalı olarak görüştü. Ardından basına açılan toplantıda hem Bülent Delican hem de Alaattin Yüksel birer konuşma yaptı. Her iki isim de yerel yönetim ve merkezi yönetim işbirliğinin önemini vurguladı.
 
"Alaattin Bey Kocaoğlu gibi bir değeri keşfetmiştir"
 
AK Partili Bülen Delican, "Biz İzmir'e hizmet etmek için buradayız. Mutlu insanların yaşayabileceği bir alan yaratmak için hizmet etmeye çalışıyoruz. İzmir, hoşgörünün kenti olarak demokratik bir siyasi iklimi oluşturuyor. İzmir'in sorunları vardır ve bunları bir arada çözmek en doğru yoldur. Tarih akıllı insanlar için tekerrürden ibaret değildir. Bizler de siyasiler olarak demokrasiden uzaklaşılan ortamlarda yaşanan sorunları bilen insanlar olarak şehrimiz için mücadele veriyoruz. İzmir'de yerel olarak CHP'nin bir iktidarı var. Sayın Binali Yıldırım Bakanımızın da desteğiyle İzmir için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu doğrultuda İZBAN'ın açılışını birlikte gerçekleştireceğiz. İzmir için devam eden 35 proje vardır. İzmir-İstanbul Otobanı, Ankara'dan hızlı tren hattı ve Çandarlı Limanı projesi sürmektedir. Önemli olan İzmir'dir. Bakın Sayın Kocaoğlu'nun ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oluş sürecinde o dönem başbakanımız olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, aday göstermememizi istemişti. O dönem Alaattin Bey, Aziz Kocaoğlu gibi çok önemli bir değeri keşfetmiştir.
 
"İktidar desteği olmadan çözülemeyecek konular var"
 
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, "Daha özgür bir iklimin oluşması gerektiğine inanıyorum. Parlamentoda bulunan 4 siyasi partinin bir işbirliği yapmaları gerektiğine inanıyorum. Biz burada yerel yönetimlerde iktidarız ve yerel yönetimde herkesin katkısına açığız. Yine AK Parti'nin katkısına açık hale dönüştürmeye çalışmak, katılımını sağlamak için elimizden geleni yapmaya açığız. Hatta halkın katılımını sağlamaya çalışıyoruz. Halkın katılımını sağlamaya çalışırken siyasetin katılımını sağlamamak zaten düşünülemez. Aynı şekilde bizler de ülke yönetiminde sorunların çözülmesi için ve projelerin hazırlanması için katkılar sunmak isteriz. İzmir'in teşvik sorunu var. Hükümet bu konuyla ilgili bir karar almış olabilir ama parti ayrımı yapmaksızın bu konuyu çözmek için birlikte bu hakkımızı savunabiliriz. Yerel yönetimin iktidar desteği olmadan çözemeyeceği konular var. Katı atık ve körfezde işbirliğine ihtiyaç var. Yerel yönetimlerimiz bir rapor oluşturuyor. Bu raporları AK Parti'ye sunmayı da düşünüyoruz." dedi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER