banner9

İkinci Baharlarını Yaşıyorlar

Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Ziya, Zişan, Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi, 55 yaş ve üstü Konaklıların buluşma mekanı oldu.

İkinci Baharlarını Yaşıyorlar
Konak Belediyesi Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren merkeze kayıt yaptıranların sayısı her geçen gün artarken, hizmet verilen üye sayısı 250’yi geçti. Çeşitli hobi kurslarının yanı sıra yeni arkadaşlıkların kurulduğu merkezi geçtiğimiz günlerde ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kursiyerlerle biraraya gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Sürpriz ziyaretten oldukça memnun kalan kursiyerler, bir anda karşılarında gördükleri Başkan Pekdaş’ı sevgiyle kucakladı. 
 
ÖNCELİK HALKIN MUTLULUĞU
 
Her ayrıntının düşünüldüğü merkezde kendilerine sunulan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren kursiyerler, “Bizi yaşamın içine dahil ettiğiniz için size çok teşekkür ediyoruz” diyerek sevinçlerini ifade ederken, merkezin hayata geçmesine vesile olan İzmirli hayırsever Saadet Aytulun Mirci’ye de teşekkür ettiler. 7 katlı merkezi dolaşarak, yürütülen faaliyetler hakkında merkez sorumlularından bilgi alan Başkan Pekdaş da, kendisini güler yüzle karşılayan kursiyerlerle yakından ilgilendi. Verilen hizmetlerle ilgili memnuniyetlerini öğrendiği kursiyerlerle bol bol sohbet eden Başkan Pekdaş, hizmetlerinin artarak süreceğini belirterek, “Konak’ta mutlu yüzler görmek için elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz” diye konuştu. 
 
TORUNLARI İÇİN BİLGİSAYAR ÖĞRENİYORLAR
 
Konak Belediyesi’nin Ziya, Zişan, Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne gelen 55 yaş ve üstü 250 kursiyerler bilgisayardan ebruya, iğne oyasından satranca kadar birçok kurstan ücretsiz faydalanabiliyor. Merkezde en yoğun talebi gören kursların başında bilgisayar kursu yer alıyor. İlerlemiş yaşlarına rağmen teknolojinin gerisinde kalmayı istemeyen kursiyerler, torunlarıyla daha iyi bir iletişim kurabilmek için eğitmenleri eşliğinde dersleri aksatmadan takip ediyor. Yaşam enerjilerinden hiç bir şey kaybetmeyen kursiyerlerin sıkılmadan geldikleri merkezde kurulan Türk Sanat Müziği ve Halk Müziği koroları da büyük ilgi görüyor. İlk konserini bu yılın başında veren ‘Bizim Sesimiz Korosu’ bünyesinde yer alan kursiyerler provaları kaçırmıyor. Merkezde kursların yer aldığı odaların yanı sıra dinlenme ve okuma odaları da bulunuyor. Gün boyu sağlık personelinin de hazır bulunduğu merkezde iki yataklı bir de istirahat odası yer alıyor. Tüm kursiyerlerin aylık sağlık taramasından geçtiği merkezde, mart ayından itibaren de her hafta çarşamba ve cuma günleri kanser taraması yapılmaya başlanacak. 
 
SAÇ BAKIMLARI KURSİYERLERDEN
 
Keyifli zamanların yanı sıra yeni dostlukların kurulmasına vesile olan merkezden sadece ileri yaş kursiyerler değil Konak Belediyesi’nin meslek edindirme kurslarına katılanlar da faydalanıyor. Konak Belediyesi’nin açtığı kuaförlük kursuna katılanlar eğitimlerini Ziya, Zişan, Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde alıyor. Kuaförlük kursiyerlerinin ilk müşterileri de merkez üyelerinden oluşuyor. İlerlemiş yaşlarına rağmen bakımlı olmaktan taviz vermeyen kadınlar kendilerini kuaförlük eğitimi alan kursiyerlerin hünerli ellerine teslim ediyor. Saçlarını boyatıyor, fön çektiriyor ve el ayak bakımlarını yaptırıyorlar. Tüm bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanan kursiyerler bakımlarını yaptırmış olarak kurslarına katılıyorlar.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER