İki Muhteşem Konser!

Karşıyaka’da sanatın merkezi haline gelen Opera ve Tiyatro Sahnesi, bu hafta içinde iki önemli konsere daha ev sahipliği yapacak.

İki Muhteşem Konser!
Türkiye’nin son dönemlerdeki en çok dikkat çeken oda müziği topluluklarından Arkas Trio, yarın (19 Kasım Çarşamba) müzikseverler ile buluşacak. 22 Kasım’daki ‘Opera Dünyasından Seçmeler’ konserinde ise ünlü İspanyol sanatçılar Enrique Ferrer, Luis Cansino ve Tulio Varas, sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.
 
FAZIL SAY SÜRPRİZİ
 
Keman sanatçısı Tuncay Yılmaz, piyano sanatçısı Emre Elivar ve Alman çello sanatçısı Gustav Rivinius'tan oluşan Arkas Trio’nun konseri, yarın (Çarşamba) saat 20.00’de başlayacak. Topluluk, Rachmaninoff’dan Fazıl Say’a, Turina’dan Beethoven’a uzanan geniş bir repertuvar ile seyircinin karşısına çıkacak. Ayrıca Arkas Trio, Fazıl Say’ın “Space Jump” isimli eserini de Türkiye’de ilk kez bu konserde çalacak.
 
EN ÖNEMLİ ESERLER
 
22 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek “Opera Dünyasından Seçmeler” konserinde ise dünyaca ünlü İspanyol sanatçılar Enrique Ferrer (tenor) ile Luis Cansino (baritone), önemli operaların arya ve düetlerini sunacak. İkiliye piyanoda, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Orkestra Şefi olan İspanyol asıllı Tulio Varas eşlik edecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER