İki Kulüp Arasında Büyük Protokol

Türkiye’nin önde gelen tenis kulüplerinden Küçük Kulüp Derneği, merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Tennis Club de Paris’de bir araya geldi. İki kulüp aralarında üyelik değişimi, fikir alış verişi, kulüp kullanımı gibi konularda prensip anlaşmasına gidip kardeş kulüp olmak adına girişimlere başladılar.

İki Kulüp Arasında Büyük Protokol
71 yıllık köklü bir kulüp geçmişi olan Küçük Kulüp Derneği adına Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulunca görevlendirilip, yetkilendirilen Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Arda Yağcı, Paris Tennis Club de Paris Yönetim Kurulu Başkanı Philippe Sautet ile Paris’te bir araya geldi ve iki kulüp arasındaki kardeş kulüp projesi hayata geçmiş oldu. 
 
Bu birleşmenin iki ülke bazında büyük bir önemi olduğunu söyleyen Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik “Bu atılım Türk tenisi ve ülkeler arası birliktelikler adına büyük bir devrim olmuştur. Bu birliktelikle kulübümüzün gücü uluslararası bazda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Derneğimiz Türkiye-Fransa arasındaki dostluk, iletişim ve iş birliğinin gelişmesi amacı ile bizzat Fransız Hükümetince teşvik edilmiştir. Bu amaç doğrultusunda bu projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu önemli adımı yönetimimiz tarafından atmak bizlere kat kat onur ve mutluluk kazandırdı. Kulübümüzün değerli üyeleri artık Fransa’nın başkenti Paris’te de kulübümüz gibi ikinci bir eve sahip olacaklardır. Federe olmayan bir tenis kulübü olmamıza rağmen büyük bir sivil toplum örgütü olma hedefiyle çalışan kulübümüz herkese örnek olmalıdır. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Arda Yağcı’yı da görevlendirdiğimiz bu konuda yaptığı özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER