banner51

İki Aylık Restoranda Hırsızlık Şoku

İzmir’in Güzelbahçe İlçesi’nde 2 ay önce hizmet vermeye başlayan bir restorana giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, içerde bulunan elektronik eşya ve alkollü içeceklerin yanı sıra güvenlik kamerası görüntülerinin bulunduğu hard diski alarak kayıplara karıştı. Restoranın İşletme Müdürü Tankut Kömürcüoğlu, "Yaklaşık olarak 100 bin TL’lik zarar olduğunu düşünüyoruz. Özellikle ana caddenin bulunduğu yerde Mobese olsa, belki de zanlılar bulunabilirdi" dedi.

İki Aylık Restoranda Hırsızlık Şoku
 
Olay, Güzelbahçe İlçesi Yalı Mahallesi Mithatpaşa Caddesi numara 90/B4’teki Hijazz Restoran’da geçen pazar meydana geldi. Restoranın İşletme Müdürü Tankut Kömürcüoğlu, sabah işletmeye gittiğinde yan kapının açık olduğunu fark etti. Çalışanların kapıyı açık unuttuğunu düşünüp yazar kasanın bulunduğu bölüme geçen Kömürcüoğlu, hırsızlığı fark edip polisi aradı. Gelen polisler parmak izi çalışması yaparken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin peşine düştü. İşletme Müdürü Tankut Kömürcüoğlu, şöyle dedi:
 
"İşyerini açtıktan sonra yan kapının açık olduğunu fark ettim. Yazar kasanın bulunduğu yere geçtiğimde, kasanın açılıp içindeki bir miktar para, telefon, tablet ve masa üstü bilgisayarların, çok sayıda değişik markada alkollü içeceklerin ve güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu hard diskin çalındığını gördüm. Polisi aradık, burada inceleme yapıldı ama bu bölgede Mobese ya da güvenlik kamerasının olmadığını anladık. Stok bilgilerinin tutulduğu bilgisayar da çalındı o nedenle tam olarak zararın ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Ancak yaklaşık olarak 100 bin TL’lik zarar olduğunu düşünüyoruz. İlk kez böyle bir şey yaşadık. Özellikle ana caddenin bulunduğu yerde Mobese olsa belki de zanlılar bulunabilirdi."
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER