İKÇÜ'ye Radyo TV Atölyesi ve Medya Merkezi

İzmir Valiliği koordinatörlüğünde, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Nevvar Salih İşgören Vakfı arasında ’Radyo TV Atölyesi Medya Merkezi’ yapımına yönelik iş birliği protokolü, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener’in katıldığı bir törende imzalandı.

İKÇÜ'ye Radyo TV Atölyesi ve Medya Merkezi
 
Mithatpaşa Rektörlük binasında gerçekleştirilen törende, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe, Rektör Danışmanları Yrd. Doç. Dr. Murat Esen, Öğr. Gör. Nurettin Memur, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ünal Ödemiş, Mülayim Altınkalp ile Koordinatör Berna Şahin de hazır bulundu. Medya İletişim Bölümündeki öğrencilerin pratik yapacakları, kurumsallaşmaya da katkı sağlayacak bu protokolü hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Akhan, İzmir’in en müstesna vakfı olarak gördükleri Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın bilimselliğe sağladığı destek için teşekkür etti.
 
Rektör Prof. Dr. Akhan, "Bölümlerimizi açarken mutlaka uygulamalı olmasına dikkat ediyoruz. Laboratuvar imkanlarıyla öğrencilerimize dört dörtlük bir eğitim verme hedefiyle çalışıyoruz. Yaklaşık 600 bin TL’lik bir yatırımı kapsayan uygulama laboratuvarımıza destek veren Nevvar Salih İşgören Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Bu merkezden hem öğrencilerimiz faydalanacak, hem de üniversitemizin haber üretmesi, akademi dünyası ile kent arasında köprü olması, kamuya yararlı bilgi kazandırma adına bir mutfak olacak. Kurumsallaşmamızı, bütünleşmemizi sağlayacak bir laboratuvara kavuşacağız. Atölyemizde; cep sinema, medya merkezi, radyonun da yer aldığı TV stüdyomuz da olacak. Buradan internetten yayın da sağlanabilecek. İKÇÜ TV geliyor diyebiliriz" diye konuştu.
 
"GENÇLERİ HAYATA HAZIRLAYACAĞIZ"
 
Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener ise İKÇÜ’lü öğrencilere burs verilmesi protokolünün hayata geçirildiğini, sıranın medya iletişim merkezinin bilim dünyasına kazandırılmasına geldiğini kaydetti. Başkan Ömer Şener, "Vakıf olarak Medya ile iç içeyiz. Bizim için önemli olan bu atölye, bizim de atölyemiz gibi olacak. Bu sayede eğitim gören gençlerimizi hayata hazırlamış olacağız. İKÇÜ’ye bir yurt kazandırma ilgili çalışmalarımız görüşmelerimiz de devam ediyor" dedi.
 
“VAKIF VE ÜNİVERSİTENİN ÇALIŞMASI"
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak da kısa sürede önemli yol alan İKÇÜ’nün son yıllardaki gelişmesine ivme kazandırıldığını söyledi. Devlet desteğinin yanında kurumlardan ve fonlardan gelecek katkının bu gelişime büyük fayda söyleyeceğini belirten Vali Toprak, "Bilimin, bilginin üretilmesi adına verdiği destek nedeniyle Nevvar Salih İşgören Vakfı’nı tebrik ve teşekkür ediyorum. Kurucularının ruhları şad olsun. Sağ iken kurdukları, vefatlarından sonra hedef gösterdikleri işler adına vakfımızın yoğun gayretlerini görüyorum. Tebrik ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER