İKÇÜ Şampiyonluğa Yelken Açtı

Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Yelken Takımı’nın, Campus Cup’ta birincilik elde etmesi gurur yaşattı.

İKÇÜ Şampiyonluğa Yelken Açtı
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen sadece üniversiteli ekiplerin yarıştığı 8. Campus Cup’ta, IRC 0, 1, 2, 3, 4, 5 kategorilerinde 29 ekibin mücadele ettiği yarışlarda, İKÇÜ Yelken Takımı, IRC-5 kategorisinde yapılan iki yarışta iki birincilik alarak kupaya uzandı. Kupa sevincini Rektör Prof.Dr.Galip Akhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr.T uran Gökçe ile paylaşan takım kaptanı Arya Kanmaz ile genç sporcular Efe Kanter, Kardelen Türközü, Ekin Güneş Er, Barış Özdemir, Furkan Kallioğlu, Cem Karaca, Utku Nalbant ve Tolgahan Tümer; yarışmalarda İKÇÜ iddiasını ve başarısını ortaya koymaya devam edeceklerini ifade etti.
 
Bülent Açıkyıldız’ın sahibi olduğu CENTURION 42 model ’Akdeniz’e’ isimli tekne ile gelen şampiyonluğun mutluluğunu yaşayan gençler; topluluk danışmanı Yrd. Doç. Dr. Elif Korap Özel başta olmak üzere takıma destek olan herkese teşekkür etti.
 
Rektör Prof. Dr. Galip Akhan ise şampiyonluğun yanında IRC 3, IRC 4, IRC 5 sınıflarının over all klasmanında ikinci olan takımın başarısını tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Akhan, "Üniversite olarak ekibimizin başarılarını devam ettirebilmeleri için onlara destek olmaya devam edeceğiz. Onların başarısı İKÇÜ’nün başarısı. Ekip ruhu ile gelen bu başarıyı bizlere yaşattıkları için gençlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER