banner9

İhracatçılara Deneyimlerini Anlattılar

Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye’nin ihracatını arttırmak için 12 ülkede yıllarca Ticaret Müşaviri olarak görev yaptıktan sonra yurda dönen geçmiş dönem ticaret müşavirlerini ihracatçı firmalarla buluşturdu. Ekonomi Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen toplantıda; Ticaret müşavirleri, ihracatçı firma temsilcilerine ihraç pazarları ile ilgili tecrübelerini aktardı.

İhracatçılara Deneyimlerini Anlattılar
Hilton Oteli’nde yapılan "Ticaret Müşavirleri Buluşması"na Almanya, Avustralya, Avusturya, Çin/Pekin, Çin/Şanghay, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Irak, Malezya, Rusya ve Slovenya geçmiş dönem ticaret müşavirleri Hüsamettin Kılıçkaya, Makbule Küçüksözen Doğan, Atakan Özdemir, Serah Kekeç, Bilgehan Şaşmaz, Mehmet Cem Topbaş, Bumin Kaan Köktürk, Tuğrul Somuncuoğlu, Harun Koçak, Hasan Önal, Hasan Murat Nesimoğlu ve Nurdan Çamlıbel Aydın Ege İhracatçı Birlikleri üyesi 40 firma ile 200’ün üzerinde ikili görüşmeler yaptı.
 
Ticaret müşavirlerinin görev yaptıkları ülkelerde gerek kamu kurumları, gerek özel sektör, gerekse sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle Türkiye’nin ihracatını arttırmak için yıllarca gece-gündüz yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, bu tecrübelerini ihracatçılara aktarabilecekleri bir zemin hazırlamak istediklerini kaydetti. Ticaret müşavirleriyle randevu çizelgesinin ihracatçı firmalardan gelen talepler sonucu birkaç saat içinde dolduğuna işaret eden Ünlütürk, "Küresel ekonomide yaşanan durgunluk ve bunun sonucunda ihracat rakamlarındaki gerileme firmalarımızı yeni pazarlar bulma konusunda daha agresif bir çalışmaya yönlendiriyor. İhracatçı firmalarımızın ilgisi doğru bir modeli hayata geçirdiğimizi ortaya koyuyor, bu toplantıları belli aralıklarla tekrarlamak istiyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER