İGC'den Can Dündar'a Saldırıya Tepki

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, MİT TIR’ları haberi nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a silahlı saldırı girişimin değerlendirdi, "Siyasileri gazetecileri toplumun gözünde düşman gösteren açıklamalardan kaçınmaya davet ediyoruz" dedi.

İGC'den Can Dündar'a Saldırıya Tepki
Yazılı açıklamayla Dündar’a yapılan silahlı saldırıyı değerlendiren İGC Başkanı Misket Dikmen, gazetecilik adına zor bir dönemden geçtiklerini belirtti. Dikmen şu görüşleri dile getirdi:
 
"Türkiye’de gazetecilik yapmak için artık iyice cesaret gerekiyor. Davalarla, hapis cezalarıyla, işsizlikle adeta tehdit ediliyor, hedef gösteriliyoruz. Korkutulmaya çalışıyoruz. Şimdi de gazetecilere yönelik fiili saldırılarla karşı karşıyayız. Dündar’a yapılan bu saldırı bir suikast girişimidir. Faili bu gücü nereden almaktadır? Can Dündar ve Erdem Gül’ü casuslukla suçlayan, vatana ihanet ettikleri yönünde beyanlarla onları hedef gösteren siyasileri bu yaşanan olay karşısında durumun vahametini düşünmeye çağırıyoruz. Saldırıda asıl hedef olan Can Dündar’a ve orada görevini yaparken yaralanan NTV muhabiri Yağız Şenkal’a geçmiş olsun diyoruz. Siyasileri gazetecileri toplumun gözünde düşman gösteren açıklamalardan kaçınmaya davet ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER