İGC Üyeleri Yılbaşı Balosunda Buluştu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Geleneksel Yılbaşı Balosu, protokol üyeleri, cemiyet üyeleri ve eşlerinin katılımıyla Kuşadası’nda gerçekleşti.

İGC Üyeleri Yılbaşı Balosunda Buluştu
Kuşadası’da bir otelde konaklamalı ve iki ayrı gece olarak düzenlenen baloda meslekte 50 yılı dolduran cemiyet üyeleri Ahmet Sükuti Tükel, Berrin Dikmen, Cemil Çelik, Ertuğrul Kale, Talat Kırcan’a ’Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü’ verildi. İGC Başkanı Misket Dikmen, Türkiye’nin kaygılı zamanlardan geçtiğini ileri sürerek, "Yaşadığımız bu zorlu günlerden ancak birlikte hareket edersek çıkabiliriz. Bir hayalim var. Türkiye artık ifade özgürlüğünde 150’inci sıralarda olmasın, adı tutuklu gazeteciler ile anılmasın istiyoruz. Sanatçıların özgürce sanatlarını icra ettiği, akademisyenlerin özgürce eğitim verdiği, meslektaşlarımızın özgür günlerde çalıştığı bir Türkiye hayalini ancak omuz omuza mücadele ederek gerçekleştirebiliriz. Hukukun üstünlüğünün hüküm sürdüğü, laik, demokratik, gücünü cumhuriyetimizin temel ilkelerinden alan güneşli günlerde buluşacağımıza eminim" dedi.
 
Gecede konuklar yeni yıl pastasını kesti. Davetliler daha sonra Black and White Orkestrası’nın müzikleri ile neşeli saatler yaşadı. Gecenin sonunda bir ağızdan İzmir Marşı söylendi.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER