banner51

İftarın Ana Teması 'Hoşgörü'

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü, Bayraklı’da bulunan İzmir Arena’da “Gönül Sofrası” kuruyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılacağı iftar programı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

İftarın Ana Teması 'Hoşgörü'
Ramazan ayı boyunca sokak iftarları, çat kapı iftarlar, vefa iftarları, sivil toplum iftarları ve gönül sofralarında 300 bin İzmirli ile bir araya gelmeyi hedefleyen, İzmir’in 30 ilçesinde her gün binlerce vatandaşla buluşan AK Parti İzmir İl Teşkilatı, İzmir Arena’da kent protokolü ve sivil toplum ile buluşacak.
 
 Hotar ve Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek “Gönül Sofrası İftar Programı” hakkında bilgi veren AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Aziz Demir, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşım ayı Ramazan’ın manevi iklimini en güzel şekilde teneffüs etmek için çeşitli programlar düzenlediklerini hatırlattı. 
 
Ramazan’ın kaynaştırıcı, paylaştırıcı ve birleştirici ikliminde iftar programları vesileleriyle İzmirlilerle bir araya geldiklerini belirten Aziz Demir, “Mübarek Ramazan ayında manevi duygular yoğunlaşmakta, birlik ve beraberlik, dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örnekleri sergilenmektedir. Toplumsal birlikteliği oluşturan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında, düzenlediğimiz iftar programları vesilesiyle toplumun tüm kesimleriyle bir araya geliyoruz.
 
 İzmir Arena’da düzenleyeceğimiz, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nükhet Hotar ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan ‘Gönül Sofrası İftar Programı’ İzmir’in tüm dinamiklerini ve çeşitliliklerini bir araya getirecek. Farklılıklarımızı unutup aynı sofranın etrafında bir ve beraber olacağız.” dedi.
 
İftarın ana teması ‘hoşgörü’
 
Geçtiğimiz yıl düzenlenen “Gönül Sofrası”nda İzmir’in farklı inanç ve düşüncelerine mensup tüm katmanlarıyla bir araya geldiklerini hatırlatan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Demir, “Tarih boyunca, çeşitli din, dil, ırk ve etnik kimliklerden insanları bir arada barındıran, farklılıkların bir zenginlik unsuru olarak görüldüğü sevgi kenti İzmir’e yakışır bir program hazırladık.
 
 Camilerin, kiliselerin, sinagogların yan yana olduğu, barışın ve hoşgörünün kenti İzmir’den vereceğimiz mesaj çok önemli. Artık geleneksel hale gelen iftar programımızın bu yılki temasını ‘hoşgörü’ olarak belirledik. Hoşgörü temelleri üzerinde yükselen, kuşatıcı bir siyaset anlayışıyla hareket etmek durumundayız. Farklılıkları bir çatışma unsuru olarak görmüyoruz.
 
 Farklılıklar bizim önemli değerlerimizdendir, birlikte yaşama iradesini güçlendirecek adımlar atmak hepimizin görevidir. Ramazan ayı rahmet ve mağfiret ayıdır, bu ayın manevi havası bizi biz yapan değerleri tekrardan hatırlamak adına önemli bir fırsattır. Bu sebeple AK Parti İzmir İl Başkanlığı olarak kurduğumuz sofraya herkesi davet ettik, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun herkesle bir ve beraber olmak adına elimizi uzattık. Biz inanıyoruz ki, toplumsal uzlaşı ve hoşgörü içerisinde çözemeyeceğimiz sorunumuz yoktur.” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER