banner9

İEF'de Eğlence Sona Erdi

84. İzmir Enternasyonel Fuarı kapılarını kapattı. Fuarda en çok ilgiyi ise ücretsiz konserler gördü.

Parntner ülkenin Türkmenistan, onur konuğu ülkenin Eskişehir ve temanın "Eğitim" olduğu Fuar yoğun ilgi gördü. 
 
Türkiye'nin ilk uluslararası fuarı olan İzmir Enternasyonul Fuarı 84. kez ziyaretçilerine açtığı kapılarını kapattı. 84. İEF'de "Eğitim" teması kapsamında okul öncesi eğitim kurumları, üniversiteler, dil okulları, dans kursları başta olmak üzere pek çok eğitimle ilgili kurum ve firma standlarında tanıtım yaptı. 
 
Ticari katılım, delegasyon ve etkinlikler kapsamında 52 ülkenin yeraldığı Fuar'da partner ülke Gürcistan standı büyük ilgi gördü. Kültürlerini yansınta geleneksel kıyafetlerle dans ve müzik gösterilerinin yeraldığı Gürcistan standında ülkenin firmaları ürünlerini tanıttı. Onur konuğu kent Eskişehir ise kentin özelliklerini yansıtan standıyla İzmirlilerin en çok uğradığı yer oldu. 
 
İEF'ye yapılan panayır eleştirlerini dikkate alan İZFAŞ yönetimi bu yıl Lozan ve 9 Eylül Kapısından girişinden itibaren ana yollar üzerinde stand kurulmasına izin vermedi. Yiyecekle ilgili standlar yıkılan eski TRT binası ve çevresinde konuşlandırıldı. Satış standları ise Lozan kapısı ile Kahramanlar Kapısı arasındaki fuad duvarlarına paralel yolda tek sıra olarak açıldı. 
 
84. İEF'de Çim konseleri büyük ilgi gördü. Anadolu Ateşi'nin "Troya" gösterisi, MFÖ, Şebnem Ferah, Funda Arar, Kardeş Türküler, Gökhan Türkmen ve Mabel Matiz konserlerini çok sayıda ziyaretçi izledi. 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER