banner9

İduğ Uyardı

Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, alıcıların ikinci el otoda herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için uyarılarda bulundu.

İduğ Uyardı
EGOD Başkanı İduğ, ikinci el otomobil satışlarının arttığı bu aylarda çok fazla sorunla karşılaştıklarını belirterek vatandaşları uyardı. Satın alınacak aracın herhangi bir aracıdan alınmaması gerektiğini, mutlaka vergi kaydının olup olmadığının araştırılması gerektiğinin altını çizen Mustafa İduğ, sahibinden alınacak araçlarda ise alıcıların söz konusu otomobilin kilometresinin oynanıp oynanmadığını ve daha önceden büyük hasar görüp görmediğini öğrenmesini tavsiye etti.
 
Öncesi soruşturulmadan hasarlı bir aracın alınması neticesinde otomobilin elden çıkarılma sürecinde sorunlarla karşılaşabileceğini ifade eden İduğ, “İkinci el satışlarda ciddi teknik ve kalıcı sorunları olan araçlar farkına varmadan, değerinin çok üstünde paralar vererek alınabiliyor. Haliyle alıcı maddi kayba uğruyor. Bu yüzden almadan önce plaka sorgulaması yapmanın yanı sıra iyi bir yetkili servise götürmek faydalı olabilir. Halkımız alacağı araca boya, kaporta ve motor testini mutlaka uygulamalı" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER