İDÇ'de Coşkulu Kutlama

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., İş Bankasının devralınışının 8.yılını Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri, İDÇ yöneticileri ve personeli ve iştirak firmalarının yöneticilerinin katıldığı “Birlikte Güçlüyüz” toplantısıyla kutladı.

İDÇ'de Coşkulu Kutlama
 
Temellerinin atıldığı 1975 yılında günümüze dek demir çelik sektöründe birçok ilke imza atan, ülkemizin köklü kuruluşu İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., İş Bankası’ndan devralınışının 8.yılını Double Tree Hilton – Alsancak’ta kutladı. “Birlikte Güçlüyüz” temalı toplantıda devrin gerçekleştiği 17 Ekim 2005 tarihinin, İDÇ ve Grup Şirketleri için önemli bir değişikliğin de başladığı tarih olduğu vurgulandı. 38 yıllık firma geçmişinde, söz konusu tarihten itibaren yapılan yatırımlarla üretimin geldiği noktanın büyük bir başarı olduğu belirtilen toplantıda tüm süreci özetleyen bir film izlendi. İDÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, filmin bitiminden sonra konuklara hitaben yaptığı konuşmada, sektörün lokomotifi İDÇ ve Grup Şirketlerinin bugün geldiği noktadan gurur duyduğunu belirterek, bu başarının altında çalışkan personeli ve çağdaş yönetim prensipleriyle görev yapan profesyonel yöneticilerin imzasının bulunduğunu söyledi.
 
Firmanın Şahin-Koç Çelik Sanayi Anonim Şirketi tarafından devralınmasından sonra; 
 
85 ton kapasiteli ocak 150 tonluk yenisiyle değiştirilmiş,
 
Çelikhane binası güçlendirilerek tavan vinçleri buna uygun hale getirilmiş,
 
Daha büyük kütük kesitlerinin üretimine yönelik yüksek kapasiteli yeni bir kontinü döküm makinesi ile 4000 metreküplük ek oksijen tesisi yapılmış,
 
Kapasite geliştirilirken çevreye duyarlı davranılarak toz toplama tesisleri ile diğer arıtma tesisleri, gelişen çevre standartlarına uygun şekilde modernize edilmiş, 200 bin tona yakın kapasiteye sahip kapalı hurda holü yapılarak, hurda eleği ve makası devreye alınmış,
 
Mamullerin yüklenilmesinde istenilen tonaja ulaşmak için mamul holleri ilave edilmiş,
 
Bu yatırımlarla yıllık çelikhane kapasitesi 850 bin tondan 1 milyon 500 bin tona, yıllık haddehane kapasitesi 750 bin tondan 950 bin tona çıkartılmıştı.
 
Yatırım yapmaya, üretmeye, değer yaratmaya dayalı anlayış ve vizyonun yeniden canlandığı tarih olan 17 Ekim 2005 sonrası İDÇ ve Grup Şirketlerinin birlikteliğini sembolize eden özel tasarım şiltlerin de yöneticilere takdim edildiği toplantıda Yönetim Kurulu üyeleri, 8.yıl pastasını birlikte kestiler. 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER