İçeride Toplantı, Dışarıda Protesto

İzmir Urla’da evleri yıkılan ve yaşanan haksızlığa dikkat çekmek için eylemlere başlayan Balıklıova Mahallesi sakinleri, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir örgütüyle buluştuğu otelin önünde eylem yaptı.

İçeride Toplantı, Dışarıda Protesto
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir temaslarının ikinci gününde, örgüt buluşması sırasında dışarıda protesto vardı. 
 
Urla Belediyesi tarafından Balıkova’da yapan yıkımı protesto eden eylemciler, Ankara’da yaptıkları görüşmeden sonuç alamadıkları gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. 
 
Sözcü Yusuf Altun Balıklıova Direniş Sözcüsü Yusuf Altun otel önünde yaptığı açıklamada Kılıdaroğlu’nun verdiği sözü hatırlatmaya geldiklerini belirterek, “Biz inatla ve ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu’na derdimizi anlatmaya çalışacağız. Verdiğiniz sözü tutun, söz insan için onurdur, söz insan için şereftir, söz insan için namustur” şeklinde konuştu.
 
NE OLMUŞTU?
 
Balıklıova mahallesinde yaşan 74 hane sahibinin evleri, ‘Kıyı Kanunu’ gerekçe gösterilerek Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından yıktırılmış, bunun üzerine Balıklıova Mahallesi sakinleri yaklaşık 100 kişi, iki otobüs ile Ankara’ya Kılıçdaroğlu’nun evinin önüne gitmiş fakat görüşeme gerçekleştirilemeden geri dönmüştü.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER