İbadethaneleri Belediye Temizliyor

Bornova Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı beşer kişilik iki ekip günde 4 ibadethanenin temizliğini tamamlanıyor.

İbadethaneleri Belediye Temizliyor
 
Bu sistemle ilçedeki 104 cami, 3 cemevi ve 1 kilisenin temizliği aralıksız yapılıyor. Bu kapsamda, Muharrem Ayı nedeniyle artan yoğunluk da düşünülerek, ilçedeki cemevlerinde detaylı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi. İlçede bulunan her cami ile cemevi ve bir kilise belediye ekiplerince ayda bir kez temizleniyor. Özellikle vatandaşların ibadetlerini yaparken oturdukları ve alınlarını koyduğu halıların temizliğine büyük önem veriliyor. Halı yıkama makinesiyle hijyenik bir ortam sağlanırken camlar, sütun ve ibadethane içinde bulunan eşyalarla birlikte ayakkabı dolapları da temizleniyor.
 
İbedet ve temizliğin bir bütün olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ekiplerin çalışmalarını titizlikle yaptığına dikkat çekerek “İbadet yerlerinin temizliğine büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içinde ve hijyen bir ortamda yapmaları için verdiğimiz bu hizmeti sürdüreceğiz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER