banner9

Hukuk Mezunları İş Hayatına Uğurlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2014-2015 Öğretim Yılı mezunlarını, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen törenle iş hayatına uğurladı.

Hukuk Mezunları İş Hayatına Uğurlandı
Mezuniyet Töreni’ne; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Ömeroğlu, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Özer Özbek, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Şimşek, Noter Odası Başkanı Uğur Eronat, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri ve mezunların aileleri katıldı. Öğretim Yılı Birincisi Berna Akalın törende yaptığı konuşmada, “Ülkemizde toplumun bir kesimi, adalet sisteminin doğru sonuçlar doğurmadığını düşünüyor. Adaletin yerine getirilmesinde bizlere büyük sorumluluk düştüğüne inanıyorum ve içimizdeki adalete olan inancın hiç yitirilmemesini diliyorum" dedi. Berna Akalın konuşmasının ardından onur kütüğüne plaket çaktı ve Fakülteyi birincilikle kazanan Veysel Toprak’a flamasını teslim etti.
 
Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Şimşek, zor bir eğitim sürecinden sonra mezun olan öğrencilerini kutladığını belirtti. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Özer Özbek de mezunlara konuşurken, "Dogmalardan uzak durarak, ülkemizin üzerinde kurulduğu temel değerlere sahip çıkınız. Ulus bilincimizi ortadan kaldırmaya yönelik çabalara şiddetle karşı çıkınız" dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, de 40 seneyi tamamlamış bir hekim olarak “Her şeyin başı sağlık değil, adalettir" dediğini söyledi. Füzün, "Adaletin olmadığı bir yerde sağlığın da bir önemi kalmaz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün temel ilkelerinden ayrılmayınız. Atatürkçü olmak, barıştan yana olmak demektir. Atatürkçü olmak, devrimci olmak demektir" diye konuştu.
 
Açılış konuşmalarının ardından Fakülte Birincisi Berna Akalın diplomasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün’den aldı. Fakülte İkincisi Ayten Yaşar diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse’den alırken, Fakülte Üçüncüsü Ramazan Gümüşay ise Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Ömeroğlu’ndan aldı. Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu’nun Yüksek Onur ve Onur Listesinde yer alan öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından diplomalarını alan tüm mezunlar birlikte Hukukçu Andını okudu. Mezuniyet töreni kep atılmasıyla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER