banner51

Hotar'dan Sert Sözler

AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkında yapılan karalama kampanyasına sert sözlerle cevap verdi.

Hotar'dan Sert Sözler
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Sümeyye Erdoğan'a karşı yapılan eleştirilere ateş püskürdü. 
 
Hotar, ''Ahlaki ve toplumsal değerleri yok sayan ve ahlaksızlığı alışkanlık haline getirmiş bazı kişi ve gruplar, bir kadının onuruna fütursuzca saldırırken bütün kadınları ve hatta insanlığın onurunu hedef tahtasına oturmuşlardır. Bu onur fukaralığını yapanların içinde siyasetçilerin bulunması ve ucuz hesaplarla bir kadın üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesini yıpratmayı hedeflemeleri ancak kendilerinin onursuzluğunun bir ifadesidir. 
 
Özür dilemek elbette samimi bir pişmanlığın, hatanın farkına varışın bir ifadesidir. Bu yüzden de büyük bir erdemdir ve kabul görmesi gerekir. Ancak,  Sayın Cumhurbaşkanımızın kızına atılan bu iftira için özür dilenmesi ne derece samimidir? Bu iftirayı atan ve yayan kişiler attıkları çamurun iz bırakması temennisiyle bıyık altından gülmekte ve el ovuşturmaktadırlar. Bu davranış şekli, samimiyetsizliği, ilkesizliği, omurgasızlığı, baskıyı, dayatmayı, yalan ve iftirayı hayat felsefesi haline getirmişlerin tavırlarıdır. Hiçbir zaman halk nezdinde güvenirliği ve karşılığı olmayan, kendilerini seçkin gören bir zihniyet, bugün yine varlık sebeplerinin gereğini yaparak kadın üzerinden çirkin siyasetlerini sürdürmektedirler. Son günlerde de görüldüğü üzere, CHP’nin bazı yöneticileri yalan beyan ve iftiralarla kişileri yıpratmayı siyaset sanmaktadırlar. 
 
Çirkinliğin sınırları da aşılarak yapılan bu saldırı şiddetin, özelikle de kadına karşı şiddetin bir türüdür. Siyaseten baş edilemeyen muhataba karşı pervasız ve omurgasız bu saldırılar insan onuruna yakışmayacak ve asla tasvip edilmeyecek davranışlardır. Her şey bir tarafa, bu olayda insan onuruna saldırılmak suretiyle insan hakkı vahşice çiğnenmiş ve kadın kimliği açık bir şekilde hedef gösterilmiştir.
 
Sadece ülkemizin değil gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerin ortak sorunu olan şiddetin her türlüsü ile bugüne kadar olduğu gibi, yine mücadele etmeye devam edeceğiz. İlkeleri arasında kadın haklarını savunmak için birimlere yer veren bir partinin üyesi tarafından böylesi insanlık dışı bir iftiranın atılması da dikkate değer bir noktadır. Bu durum aynı zamanda samimiyet testinden kalmışlığın da önemli bir göstergesidir.
 
Kim olursa olsun bir kadına yapılan bu çirkinliği tüm kadınlara yapılmış kabul ediyor, partim ve teşkilatım adına şiddetle kınıyorum. Ayrıca, kadın örgütlerinin bu konudaki suskunluğunu manidar buluyor, hedefleri cinsiyet eşitsizliği ve kadına karşı şiddetle mücadele olan dernekleri, kadın onuruna yönelik yapılan bu şiddeti kınamaya davet ediyorum.Ayrıca bugüne kadar, kuruluş amacına uygun olarak davranan bazı kadın hakları STK ları dışında diğerlerinden ciddi bir ses yükselmemiş olması da , kendilerinin ciddiyetsizliğinin acı bir göstergesi olmaktadır, bunun da altını ayrıca çizmek istiyorum.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER