banner9

Hotar'dan Sert Eleştiriler

Kente hafta sonu gelen ve medya temsilcileriyle buluşmasında gündeme damga vuran Binali Yıldırım’dan 1 gün sonra AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2.Bölge 1.Sıra Adayı Nükhet Hotar da basının karşısına geçti. Koalisyon süreci nedeniyle muhalefeti topa tutan Hotar, yaşam tarzı vurgusu yaparken İzmir’den oy istedi. CHP’li vekilleri eleştiren Hotar yerel yönetimi de topa tuttu.

Ak Parti İzmir 2'nci bölge 1'inci sıra milletvekili adayı, sosyal politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, seçim çalışmaları için bir TIR ve bir otobüs kiraladı. Seçimde eve gitmeyeceğini kaplumbağa gibi evini sırtında taşıyacağını belirten Hotar, TIR'ı ve otobüsü kiralamak için kredi kullandığını söyledi. Hotar, “İki seçim üst üste geldi. Biz bunların hepsini kendi bütçelerimizden çoğumuz kredi alarak yapıyoruz" dedi. 
 
Ak Parti İzmir 2'nci bölge 1'inci sıra milletvekili adayı Nükhet Hotar, 1 Kasım seçimleri için kiraladığı TIR'lla basına poz verdi. Pazartesi günü de otobüsün geleceğini belirten Hotar, seçime kadar eve gitmeyeceğini TIR'da ve otobüste iki oda, toplantı odası ve malzeme bölümü bulunduğunu belirterek, “Seçimde sabit seçim ofisleri açmak yerine seçim TIR'ını ve otobüsünü tercih etti. TIR'ımız üç gün bir ilçemizde iki gün bir başka ilçemizde olacak. Evimizi sırtımızda taşıyacağız, evimize gitmeyeceğiz. TIR'ımı diğer milletvekili aday arkadaşlarım da kullanabilir. İçinde seçim malzemelerimiz olacak. İki seçim üst üste geldi. Biz bunların hepsini kendi bütçelerimizden çoğumuz kredi alarak yapıyoruz. Broşür ve afişlerle seçim enstrümanlarımız hazır olacak. TIR ve otobüs bize pratiklik ve hız kazandıracak. Seçimde esnaf, pazar yeri ve ev ziyaretlerinin yanı sıra kurumsal olarak da sivil toplum kuruluşlarımıza, şehir kültür derneklerimize gideceğiz" dedi. 
 
“DÖRT YIL HÜKÜMET SÖZÜ İSTEDİLER"
 
Belediye başkanları, il yöneticileri ve ilçe başkanlarının da katıldığı basın toplantısına partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde devam eden Hotar, koalisyon görüşmelerinin içeriği hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi: 
 
“7 Haziran'da seçimden AK Parti yüzde 41 oyla birinci parti olarak çıktı. Vatandaş, diğer partilere de hepsini toplasan bizim oyumuza yakın bir oy verdi. Biz de koalisyon kültürünü bir kez daha deneyebilme adına bir yol kat ettik. Ciddi ve samimi bir yoldu bu. O yolun sonunda bir parti 'ben ancak dört yıl iktidarda kalma taahhüt edilirse gelirim yoksa ülkenin çıkarları beni ilgilendirmiyor' dedi. Bir başka parti, 'gel konuşalım. Hayır. Azınlık hükümeti kuralım, hayır. Seçim hükümeti kuralım. Hayır' dedi. Ben o partimize oy veren çok değerli kardeşlerime seslenmek istiyorum. Siz seçimde o kadar çabayı neden gösterdiniz? Yöneticileri neden meclise soktunuz? Ülkenin bu hassas dönemlerinde elini hatta parmağını koyması gerekmiyor muydu? Bunları bir kez daha yüreklerinde vicdanlarında sorgulasınlar. Herkesin çok değerli her bir oyunu herkes kendi partisi için kullandı. Bizim bu konuda veremeyeceğimiz cevabımız yok. Her şey çok açık gerçekleşti."
 
“İKTİDAR HEDEFLEMEYEN OY ORANI KOYUYORLAR"
 
Nükhet Hotar, bir partinin kendine iktidar hedeflemeyen oy oranı koyduğunu bir başka partinin oyu biraz arttı diye ülkeyi bölmeye kalkıştığını öne sürerek, şöyle konuştu: 
 
“Biz İzmir'e kendimize daha iyi anlatmak, zihinlerindeki soru işaretlerini giderebilmek için gece gündüz çalıştık. Bundan sonra da devam edeceğiz. Bizim verilemeyecek hiçbir cevabımız yok. Özeleştiri gerekiyorsa bunu yaptık. Yanlış yapanlar varsa bunu cezalandırırız. Bunun için tüzük değişikliğinde gereğini yapmaya yönelik birimler de oluşturduk. Halka hizmet etme yolunda yola çıkmış hala o duygular içinde yoluna devam etmek isteyen bir ekibiz. Bizim samimiyetimize inanmanızı istiyoruz. Bize yapıcı eleştiriyle, bilgili, belgeli işlerle gelirseniz boş dönmezsiniz. Biz buna çok açığız. Terörün yeniden canlandırılmaya çalışıldığı bir süreçte partimize bir kez daha, daha fazla desteğinizi istiyoruz. Bu ülke çok koalisyon yaşadı. '5 sente muhtaç ülke', 'hasta adam ülke' deyimlerini yıllarca taşıdık. Yıllarca Türk vatandaşı olarak itilip kakıldık. Şu anda dünyanın en gelişmiş 20 ülkesi arasına girmeye aday bir ülke var. Yaşlısını engellisine sahip çıkan bir sosyal devlet var. Eczane ve hastane kuyruklarında olan vatandaşımız hava kara denizden ambulanslarla araçlarla taşınıyorsa bunu AK Parti yaptı. Diğerleri kendilerine asla iktidar hedeflemedikleri bir seçim oranı kuruyorlar, onu da tutturamıyorlar zaten. Bunları iyi analiz etme durumundayız. Bunların iktidara gelme ülkeyi idare etme hedefi yok. Partilerden biri oyu arttı diye ülkeyi bölme hedefi koydu kendine. Bunları iyi analiz edelim, iyi anlatalım. Şu an ülkenin kazanımlarını koruma zamanı. Birlik, beraberlik, kardeşlik zamanı. Anaların gözyaşını durdurma zamanı." 
 
“AK PARTİ'YE YÖNELİK ENDİŞE VE KORKU VAR"
 
Ak Parti İzmir 2'nci bölge 1'inci sıra adayı Hotar, İzmirli'nin AK Parti'ye yönelik endişe ve korku yaklaşımı olduğunu bu seçimde bunu önlemek için çalışacaklarını belirterek, şunları söyledi: 
 
“İzmir'in olmayan hizmetlerinden bahsetmek istemiyorum. Karşıyaka'da çölde ralli yapıyorsunuz. İki yıl sürecek olan inşaatlar caddeleri kapatmış durumda. Kültürel, bilimsel etkinliğinin olmamasından bahsetmek istemiyorum. İzmirli bunu biliyor. İzmirli'nin bizi birazcık daha iyi tanıması gerekiyor. Onların güvenini kazanmak ve oylarını alabilmek için bunu yapacağız. Hamasi söylemlerle olmayan siyasi hesaplamalarla çalışmıyoruz. İzmir'nin AK Parti iktidarlarına yönelik bir takım endişeye ve korku yaklaşımları var. 14 yıldır iktidardayız. Türkiye'nin birçok ilinde, ilçesinde yönetimde olan bir parti olarak kimsenin hayat tarzına, düşüncesine bizim haklarımıza saldırmadığı sürece haklarına bir saldırımız müdahalemiz olmadı, olamaz. Biz bunu daha iyi anlatmalıyız." 
 
“HOTAR, BUNU KOTAR"
 
Nükhet Hotar, seçim öncesinde muhalif partililerin “Nükhet Hotar bunu kotar", “Binali, milyon Ali" gibi açıklamalar yapmasını eleştirerek, “Ses uyumu ile ilgilenen bir komik. Sanki kendini tiyatro sahnesinde sanıyor. İnsanların ismiyle kendinize göre birtakım benzetmeler yapmayı nasıl etik buluyorsunuz? Sorsanız insan haklarında kimseye söz söyletmezler. İnsanların adıyla komik bir şekilde halkın önüne çıkarlar. Bu şekilde oy alırlarsa ben sadece susup izlemeyi tercih ederim. Bir kez olsun bize verin. Beğenmezseniz, değiştirirsiniz. Eksiklerimizi gideririz. Önceliklerimizi bu dönem tamamlamak için sizden fırsat istiyoruz" dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER