'Hizmet Adamıyla Yola Çıkıyoruz'

1 Kasım seçimlerinde AK Partiyi temsil edecek Atilla Kaya, Nesrin Ulema ve Necip Kalkan aday gösterilmelerini değerlendirdi.

'Hizmet Adamıyla Yola Çıkıyoruz'
Binali Yıldırım'a yakınlığı ile bilinen, İzmir'de dört yıl teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yapan Atilla Kaya, 7 Haziran seçimleri öncesi teşkilat içinde yapılan eğilim yoklamasında birinci çıkmış ancak 8. sıradan aday gösterilmişti. Yıldırım'ın listeye hakimiyeti ile 2. sıra tırmanan Avukat Kaya, daha önce de Torbalı Belediye Başkan adayı olmuştu. Kaya, 2. sıraya yükselmesini şu sözlerle değerlendirdi: 
 
"Hizmet adamı Binali Yıldırım'la çalışmaktan gurur duyuyorum. Güler yüzlü, ılımlı, hizmet odaklı siyaseti ondan öğrendik. İzmirli'ye yapacaklarımızı kapı kapı gezip anlatacağız. Bu partinin 8. sırasında da birinci sıradaymışım gibi çalıştım. AK Parti'nin emekçisiyim. Teşkilatın gücünü meclise taşımak istiyorum. Koltuksuz siyaset de yaptım. Hizmetin her noktasında yer aldım."
 
"İZMİR'E YAĞMUR GİBİ PROJE VAR"
 
Yıldırım'a yakın olan 7 Haziran'da liste dışı kalan Necip Kalkan, 4. sıradan yarışa girdi. Kalkan, İzmir'in evlatlarının listede yer aldığını belirterek, şöyle konşutu: 
 
"Şimdi AK Parti'de Binali Yıldırım'ın olduğu bir listede 4. sıradan aday olmak bir şereftir. 10 ya da 12. sırada olmak onurdur. 4. sırada olduğum için gururla konuşuyorum. İktidar partisinde olmanın ve Türkiye'de çok büyük işler başarmış bir partinin adayı olmak insana gurur veriyor. 1 Kasım'ı bekliyoruz. Tabi yan yatarak değil arı gibi bütün beldelerle temas kurarak çalışacağız. Hedefimiz İzmir'de geçen seçimden aldığımız oyu katlamaktır. Kuvetli arkadaşlarımız var. Binali Yıldırım var. Türkiye'de hizmetlerini alt alta yazıp sıralasak sekiz cilt kitap eder. Tekrar milletvekili olmasının faydalarını yaşatmalıyız. AK Parti'yi desteklemek ile İzmir'e yağmur gibi proje yağar. Bu projelerin takipçisi olmaya hazırız. Ben bütünün bir parçasıyım. Bu listeyle geçen seferden farklı işler yapacağız. Geçen dönem 4 - 4 idi. Amacımız 2011'deki sonucu yaşatmaktır. 6 -5 vekil kazanırsak normaliz, 6- 5'in üzerine milletvekili çıkarırsak başarılıyız. Göze batıcı, 'helal olsun' dedirtecek çalışma temposuyla ortaya çıkabilecek, teşkilatın içinden gelmiş insanlar var. Halkın tanıdığı sokaktaki insanların adını bildiği insanlar. Halkın elini tutmuş yüz yüze geldiği insanlar. Bizim arkadaşlarımızı 30 ilçede vatandaşlar tanıyacak. Hepsi İzmir'in çocuğu bu listeyle İzmir'in beklediği milletvekili formatını ortaya kondu."
 
"SIRA FARK ETMEZ"
 
Adaylığı 2. sıradan 5. sıraya kaydırılan AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "Bu Genel Merkez'in taktiridir. Bizim için 2., 5., 10. sıra fark etmez. Hangi sırada olursa olsun çalışmalarımıza devam edeceğiz. Partimiz, ülkemiz, İzmir için koşmaya devam edeceğiz. Hayırlısı olsun. Önemli bir seçime gidiyoruz inşallah bu seçimlerde de tek başına iktidarı göğüsleyecek ve tek vücut olacaktır. Listeyi YSK’ya verildiği zaman öğrendim. Biz partililer için sıra, makam, mevki önemli değildir. 13 yıl önce olduğu gibi partimiz için koşturup İzmir’den en yüksek oyu almak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER