'Hiçbir Zaman Koltuk Peşinde Olmadım'

Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan siyasi partilerden aldığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Aslan yaptığı açıklamada DSP'den ısrarla teklif aldığını fakat CHP’den aday olmuşken başka bir partiden aday olmayacağını böyle bir düşüncenin de siyasi etik anlayışına uygun olmayacağını belirtti.

'Hiçbir Zaman Koltuk Peşinde Olmadım'
Aslan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;
 
Son günlerde bazı basın kuruluşlarında ve kamuoyunda DSP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığım ile ilgili görüşmeler yaptığım yazılıp konuşulmaktadır.
 
Bu değerlendirmelerin tümü benim dışımdadır. Ancak; DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türker’den gelen öneriye ilişkin açıklamam şöyledir:
 
DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türker yaklaşık 10 gün önce beni bizzat arayarak DSP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmamı istedi. Sayın Türker aynı zamanda gazeteci olarak benim uzun yıllardan beri tanıdığım bir dostumdu. Sayın Türker DSP örgütünün beni Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediğini 2.kez ararken de ısrarlı bir şekilde ifade etti.Aynı talebi DSP İl Başkanı Sayın Selçuk Karakülçe defalarca tekrarladı.
 
Ancak; her defasında benim CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu ifade ederek kendilerine teşekkür ettim. Ayrıca benim CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na, CHP örgütüne büyük saygım olduğunu ifade ettim. Bu arada da; CHP’den aday olmuşken başka bir partiden adaylığımı düşünmemin de siyasi etik anlayışıma uygun olmadığını da vurguladım. Ben hiçbir zaman koltuk, makam peşinde olmadım. Bundan sonra da Ülkeme ve yaşadığım kente hizmet etmek için mücadele etmeye devam edeceğim konusunda hiçbir kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun dışında herhangi bir temas ve değerlendirme olmadı.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER