'Herkesin Derdine Koşacağız'

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan partisinin Karabağlar ve Konak’ta düzenlenen İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına katıldı. Hükumetin 2016 Eylem Planı hakkında partilileri bilgilendiren Kalkan, “2016 Eylem Planımızda insana değer veren, yaşamları olumlu etkileyecek kararlar aldık. Vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltecek tedbirlerle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımız devam etmekte” dedi.

'Herkesin Derdine Koşacağız'
AK Parti İzmir Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Necip Kalkan partisinin Karabağlar ve Konak’ta düzenlenen İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına katıldı. Hükumetin 2016 Eylem Planı hakkında partilileri bilgilendiren Kalkan, “2016 Eylem Planımızda insana değer veren, yaşamları olumlu etkileyecek kararlar aldık. Vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltecek tedbirlerle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımız devam etmekte” dedi.
 
Herkesle uzlaşacağız
 
AK PArti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun kendilerine; kadınların, gençlerin, muhalefet edenlerin herkesin fikrini dinleyin dediğine dikkat çeken Kalkan, “Sayın Başbakanımız, herkesin fikrini dinleyin ortaya bir fikir çıksın, o fikrin sahibi olun ve arkasında durun diyor. Biz de herkesin derdine koşacağız, uzlaşacağız, anlaşacağız, 13 yılda yaptıklarımızı referans göstererek önümüzdeki yıllarda yapacaklarımızı anlatacağız. 13 yılda yaptıklarımızın yüzde 80’ini İzmir Milletvekilimiz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın eseri. Eserleriyle dünya çapında ülkemizi tanıtan Sayın Bakanımız İzmir’imizin milletvekili bizlerin de kaptanıyken uzlaşıyı da, hizmeti de en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Siyaseti iddiası olan yapmalı
 
Danışma Meclisinde konuşma yapan Mahalle Başkanlarını yürekten alkışladığını belirten Kalkan, “Mahalle Başkanlarımızın konuşmaları bizleri daha da heyecanlandırıyor. Hepimizin önünde bizim 2019 hedeflerimiz var diyorlar. Hedefleri belli çalışmalara başladılar. En önemlisi de iddialılar. Siyaseti iddialı olmayan kimse yapmasın. Siyaset uzun soluklu bir iştir küsmekle, darılmakla, kavgayla başarı elde edilemez. Tam 21 sene sonra milletvekili oldum. Eğer siyaset yapmak istiyorsanız bıkmayacaksınız. Bunu gençlerimize, kadınlarımıza söylüyorum. Siyaset uzun bir koşu. Siyaset yapanlar iddialı olsun. Yılmak bıkmak yok. Bıkarsan senin yerine geçecek başkası var. Biz AK Parti olarak iddialı bir siyasi partiyiz. Bizim gelecek hedeflerimiz var” dedi.
 
Delican: İzmir’de üstümüzdeki sorumluluk çok fazla
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise yapmış olduğu konuşmada tüm Türkiye’nin İzmir’i izlediğine dikkat çekerek, “Biz başarılı olmak zorundayız. Türkiye’de AK Parti kadroların gözü İzmir’de üstümüzdeki sorumluluk çok fazla. Bir algı yönetimiyle maalesef bu kenti yönetmeye çalışıyorlar. Bizim bu algı yönetimlerine dur demek ve algıları kırmak için birebir temaslarda bulunmamız lazım” dedi.
 
Anahtar kadınlarımızın elinde
 
Seçimin anahtarının kadınlarımızın elinde olduğunun altını çizen Delican, “Başarının anahtarını kadınlarımız getirecek. Çıkış noktamız kadınlarımızın ev çalışmalarıyla olacak. Kadınlarımızla birebir ev ziyaretleri yaparak büyük başarılar elde edeceğiz. Bütün kapılara gitmeye şimdiden başlayacağız. Bunun için sizden birlik ve beraberlik istiyorum. Ben ‘egosuyla değil, birlikte biz diyerek yola çıkmış insanlarız. Bu ortamı gelecek nesillere emanet etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.
 
İzmir CHP’yi sırtından silkeleyecek
 
Büyük bir mücadele içerisindeyiz. Aldığımız oran hiç azımsanacak bir oran değil. 1 Kasım’da aldığımız oy ileriye doğru önemli bir ışık yaktı. Uçağın burnu yukarıya çevrildi kalkışa geçiyor. CHP aşağı inerken biz yukarı doğru çıkıyoruz. 2019’da biz seçimleri kazanarak Büyükşehir Belediyesini kazanırken İzmir onları sırtından silkeleyerek atacak 2019’a kadar biz AK Parti olarak belediyenin yapmadığı her işi yapacağız. Gerekirse İzmirli hemşerilerimiz için onların başında bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER