Herkesi Büyülediler

Folkart Gallery’de bu yıl 2.si düzenlenen resim kursuna katılan 200 çocuk düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Bu yılki teması “Resimlerimiz Masaldır Bizim” olan kurs süresince 5-10 yaş arası çocuklar, resim eğitimi aldılar. Masalların hayal gücüne kattığı renk ile masalları resimleyen çocuklar, çizgi roman tadında ürünler ortaya çıkararak herkesi adeta büyülediler.

Herkesi Büyülediler
Folkart Gallery’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilkinin geçtiğimiz yıl düzenlendiği kurs, bu yıl 20 Haziran’da başladı. Yoğun ilgi nedeniyle arttırılan kursiyer sayısı ile bu yıl 200 çocuk resim eğitimi aldı. Minik ressamlar, gözlem yapmayı, kağıtları, malzemeleri tanımayı ve kullanmayı öğrendikleri kurs süresince; pastel, akrilik ve suluboya ile çalışmalar yaptılar. Ayrıca minikler oyun hamuru ile istedikleri figürleri yapmak için de çalışmalar yaptı. 
 
Kurs sezonunun sona ermesi nedeniyle Folkart Gallery’de sertifika töreni düzenlendi. Tören nedeniyle çocukların kurs süresince yaptıkları resimlerden oluşan bir sergi de açıldı. Minik kursiyerlerin eserleri ailelerine sergilendi. 
 
Törende ilk konuşmayı kursiyer 6 yaşındaki Eda Tugay yaptı. Tugay, kurs süresince güzel vakit geçirdiklerini belirterek, törene katılan herkese “Hoşgeldiniz” dedi. 
 
Folkart Gallery Genel Koordinatörü Fahri Özdemir ise, kursu tamamlayan kursiyerlere sadece sertifika vermedikleri ayrıca onlar adına dikilen bir ağaç hediye ettiklerini söyledi. Özdemir, “Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mesut Sancak, çocuklar için düzenlediğimiz bu kursu çok önemsiyor. Kendisi de zaman zaman gelip çocuklarla vakit geçiriyor. Bizim amacımız geleceğin sanatçılarını yetiştirmek. Eminim ki bizim bu kurslarımıza katılan çocuklarımız arasından çok iyi sanatçılar çıkacaktır” diye konuştu. 
 
Minik kursiyerlere sertifikalarını Saya Grup Kurumsal İletişim Direktörü Ünal Ersözlü, Folkart Yapı Kurumsal İletişim Müdürü Deniz Gökşen ve Folkart Gallery Genel Koordinatörü Fahri Özdemir verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER