banner51

'Herkes Hesabını Verecek'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarına dikkat çekerek, "Herkes hesabını verecek. Kimse adaletten kaçmayacak, korkmayacak" dedi.

İzmir’e gelen Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, partisinin Bornova 5. olağan ilçe kongresine katıldı. Okçu Düğün Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Bakan Zeybekci, 2002 yılındaki faizlere vurgu yaptı. Zeybekci, 2002 yılında vergilerin yüzde 85’inin faizlere gittiğini kaydederek, "2013 yılı sonuna göre memleketimizde toplanan vergilerin yüzde 15’i faize gidiyor. Tam tersine döndük. Yani birilerinin faiz hortumları kesildi. Birilerinin talan hortumları kesildi. Onun için başımıza gelenler bunlar. Onun için bu memlekette o Gezi olayları, 17 Aralıklar, 25 Aralıklar. Onun için 6-7 Ekim olayları gibi farklı olaylar yaşıyoruz. Dünya artık Türkiye’nin üzerinden yürüyor. Dünyanın bugün en çok noktaya uçan hava yolu Türk Hava Yolları haline geldi. Bugün Afrika’da en çok büyük elçiliği olan ülke Türkiye haline geldi. Putin geldi Türkiye’ye dedi ki; ’Biz Avrupa’ya verdiğimiz gaz ve doğalgaz hatlarının tamamını artık Türkiye üzerinden vereceğiz’ dedi. Orta Asya Türkiye’de geçiyor, Ortadoğu Türkiye’den geçiyor" dedi.
 
17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında yaşananlara dikkat çeken Bakan Nihat Zeybekci, "Her ülkede varız; ama birilerini rahatsız ediyoruz. Birileri oralara gitmişler Türkiye’nin kartvizitini kullanarak, Türkiye’nin imkanlarını kullanarak oralarda maalesef kendi düzenlerini kurmuşlar. Kendi fetvalarıyla, kendi uyduruk düzenleriyle. Şimdi oralara Türkiye varıyor, Türkiye gereğini yapıyor, oyunlar bozuluyor. Faizcilerle darbeciler, faizcilerle bedduacılar, faizcilerle bu memlekette milletin iktidarını yerinden etmek için 17 Aralık 25 Aralığı yapanlar bir araya geldi. O kadar bir araya geldiler ki aynı şeyleri söylüyorlar. Diyorlar ki beraberiz, birlikteyiz. Biz biliyoruz zaten biz birlikte olduğunuzu anladık zaten. Biraz geç oldu; ama onuda bizim Anadolu saflığımıza verin. İyi niyetli davrandık biraz, saf olduk, size çok inandık. Ama artık gördük herkes hesabını verecek. Kimse adaletten kaçmayacak, korkmayacak. Adalet inşallah sağlıklı, adil ve hızlı bir şekilde çalıştığı zaman kimse bununla ilgili dertlenmeyecek" diye konuştu.
 
KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ
 
2002 yılında Türkiye’de dış ticaret hacminin 100 milyar dolar olduğunu hatırlatan Bakan Zeybekci, 2014 yılında ise bu rakamın 480 milyar dolara yükseldiğini belirtti. Zeybekci, "İşte bunun için rahatsız oluyorlar. Huzursuzluk bundan. Yalan iftira ve hayasızca başkalarının ar ve namusuna saldırmak. Bunu yapacaklar. Ama bize sadece yalan atacaklar, iftira söyleyecekler. Şimdi CHP Genel Başkanı bütçe açılış konuşmasında eline bir kağıt almış okuyor. Bilmiyorsun. Bilmediğini de bilmiyorsun. Biliyormuş gibi davranıyorsun. Yalan söylüyorsun, iftira atıyorsun. Ne olur doğrusunu öğren. Siyaset irtibardır. Biz sizin gibi darbelerle iktidara gelme geleneğinden gelmediğimiz için bizim için siyaset önemlidir. CHP’nin muhalefeti de bizim için önemlidir. Onlara da düzgün muhalefet yaptıracak biziz. CHP Liderinin yalan yanlış iftiralarını engelleyecek olan AK Partidir. Bunu yapmak da mümkün AK Parti tek başına Anayasayı değiştirecek çoğunlukla iktidara gelmek zorunda. AK Parti en az yüzde 55’le seçimleri kazanmalı önümüzdeki dönem" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER