'Herkes Ateşini Buradan Götürür!'

CHP Lideri yoğun İzmir mesaisini Büyükşehir Belediyesi’nin şehit ve gazi aileleri onuruna verdiği iftar yemeğiyle noktaladı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Bir ozan şöyle der; cehennem dediğin dal odun yoktur, herkes ateşini buradan götürür. Onun temelinde insan sevgisi vardır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Büyükşehir Belediyesi tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna verilen iftarla yaptı.
 
 
Kentteki ilk mesajlarını havaalanındaki VIP salonunda yapılan basın toplantısı ardından da dışarıda kendisini karşılayan partililere üstü açık otobüs üzerinde veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Balçova’da Şehit Polis Haluk Varlı anısına yapılan parkın açılışı ve akademisyenlerle yaptığı otel zirvesinin ardından Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
 
 
Yaklaşık 3 bin 500 şehit ve gazi yakınının katıldığı iftarda Balçova’da adı parka verilen Şehit Polis Haluk Varlı’nın eşi Gül Varlı’da yer aldı.
 
 
Anlamlı gecenin diğer dikkat çeken detayı da kentin yeni Valisi Erol Ayyıldız’ın da iftara katılması oldu. Vali Ayyıldız CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir arada oturdu.
İftar yemeğinde konuşma yapan CHP Lideri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan birlik ve beraberlik mesajları gelirken ikili terörü lanetledi.
 
 
HERKES ATEŞİNİ BURADAN GÖTÜRÜR
Kılıçdaroğlu, “Ramazan ayı manevi dünyamızın, birlikte yaşamanın en önemli aylarından biridir. Ramazan’da dostluk kardeşlik sevgiyi öne çıkarırız. Emin olun Türkiye dünyanın en güzel ülkesi… Her şeyimiz var. Toprağımız, göllerimiz, insanımız var. Hepimiz kardeşçe yaşayabiliriz. Sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi paylaşabiliriz. Anadolu topraklarında bu düşünce hakimdir. Bir ozan şöyle der; cehennem dediğin dal odun yoktur, herkes ateşini buradan götürür. Anadolu ozanı bunu söyler. Onun temelinde insan sevgisi vardır” dedi.
 
 
NE MUTLU BARIŞ İSTEYENLERE…
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşmasında birlik beraberlik mesajları verdi. Kocaoğlu, “Küskünlüklerin, dargınlıkların, kavgaların bitirilmeye çalışıldığı, barışın, kardeşliğin egemen olduğu iyi erdemli insan olmanın senede bir ay daha işlendiği insan olmak için çalışıldığı ibadetimizin yoğunlaştığı bir aydır.  İçinde bulunduğumuz durum, terörün ülkemizde aldığı canlar, askerimiz, polisimiz, sivil yurttaşlarımız ve gazilerimiz için ben buradan amasız, fakatsız terörü lanetliyorum. Bu iğrenç terör bataklığından ülkemizi kurtarmak için hep birlikte el ele verip mücadele etmekten başka çare yoktur. Bu ülkenin birlik, bütünlüğü, bağımsızlığı için barışı sağlamak, sınırlarımızı korumak için Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve terör belasında şehit verdiklerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum.  İzmirli hemşerilerim adına ülkemizde barışın tesis edilmesi için her türlü çalışmayı yapacağımızın sözünü veriyorum. Bir dahaki Ramazan’da umuyor ve diliyorum ki şehitlerimiz gelmesin, gazilerimiz olmasın. Hep birlikte barış içinde yaşayalım. Ne mutlu barış isteyenlere… Ne mutlu yurtta ve dünyada barış diyenlere…” ifadelerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER