'Herhalde Bakanlık Geç Farkına Vardı'

Karşıyaka belediye başkanı Cevat Durak; ‘’Kültür Turizm bakanlığı, tarihi mezar taşlarının tarihi eser kapsamına alındığını bize 1 hafta önce gönderdiği yazı ile bildirdi. Ancak biz bu konunun farkına çok önceden vardık ve Karşıyaka da ki tarihi mezar taşlarının resimlerinin ve detaylı bilgilerinin toplandığı KARŞIYAKA’NIN TAŞ ÇİÇEKLERİ adlı kitabımızı gelecek nesillere ışık tutması için bakanlıktan önce yayınlamış olduk’’ diye konuştu.

Karşıyaka 2. Kültür ve Çevre Sempozyumu 6-7-8 Kasım tarihlerinde Karşıyaka Nikâh sarayında gerçekleştirilecek. Karşıyaka belediyesinin Ege üniversitesi Edebiyat fakültesi işbirliği ile düzenleyeceği 2. Kültür ve çevre sempozyumunda Karşıyaka’nın geçmişinden geleceğine ışık tutacak 32 bildiri sunulacak.

6 Kasım Çarşamba günü saat:10.00’da Karşıyaka belediye başkanı Cevat Durak’ın açılış konuşmasıyla başlayacak olan sempozyumun ilk konferansı ise, Ege üniversitesi edebiyat fakültesi dekanı Prof.Dr. Ersin Doğer tarafından verilecek.

Toplantıya ise Başkan Cevat Durak açıklamaları ile damga vurdu. Durak, Kültür Turizm bakanlığı tarihi mezar taşlarını, tarihi eser kapsamına aldığını bize 1 hafta önce gönderdiği yazı ile bildirdi. Ancak biz Karşıyaka’da ki tarihi mezar taşlarımızın resimlerinin bilgilerinin olduğu KARŞIYAKA’NIN TAŞ ÇİÇEKLERİ adlı 286 sayfalık kitabımızı bugün sizlerle buluşturduk’’ diye konuştu. Bakanlığın böyle bir şeyin yeni farkına varmış olmasını basın mensuplarının takdirine bırakıyorum diyen Durak, tarihi mezar taşlarının tarihi eser kapsamına yeni alınması konusunu ‘’Herhalde bakanlık geç farkına vardı’’ diyerek yorumladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER