Her Yıl 700 Bin Kişiye İş Olanağı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1’inci bölge 2’nci sıra milletvekili adayı Senem Kılıç, istihdamı teşvik edici politikalarla, her yıl 700 bin kişiye yeni iş olanağı sağlayacaklarını söyledi.

Her Yıl 700 Bin Kişiye İş Olanağı
MHP milletvekili adayı Senem Kılıç, Türk milletinin iktidarı kendilerine layık görmesi durumunda, ekonomik alanda derin ve köklü değişikliklere imza atarak Türkiye’yi hak ettiği seviyelere taşıyacaklarını söyledi. Önceliklerinin istihdam sağlayacak üretimin teşvik edilmesi olduğunu belirten Kılıç, “Ülkemizin sahip olduğu bütün üretim faktörlerini, etkin ve verimli bir şekilde değerlendirerek en üst düzeyde üretim sürecine dahil edeceğiz" dedi. İstihdamı esas alan ekonomi programının uygulamaya konulmasıyla, rant ekonomisine hapsolduğunu belirttiği ülkeyi yatırım-üretim ekonomisine taşıyacaklarını söyleyen Senem Kılıç, bu sayede istihdamı sürekli artırmayı hedeflediklerini vurguladı.
 
ÜRETEN KESİM ACİL DESTEKLENMELİ
 
İstihdamın teşvik edilmesiyle birlikte, her yıl 700 bin kişiye yeni iş imkanı sağlayacaklarını dile getiren Kılıç, şunları söyledi:
 
"Bu rakam, işsizliğin yüzde 30’lar seviyesine ulaştığı genç nüfus için, güvenli bir gelecek ve istikrarlı bir ülke anlamına geliyor. Uzun zamandır orta gelir tuzağı içinde bocalayan ekonomimiz, son gelişmelerin ardından derin bir yara aldı. Bu da milletimize işsizlik ve geleceksizlik olarak yansıyor. Ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ’lerimiz ağır borç altında eziliyor ve üretemez hale gelmiş durumda. Acilen üreten kesimi desteklemeli ve içine düştüğü durumdan çıkarmalıyız. Bir kerelik yapılan satılan inşaatlar yerine, milletimize yıllar boyu ekmek getirecek üretimhaneler kurmalı, sanayimizi güçlendirmeliyiz. Bunun farkında olduğumuz için de ranta değil, üretime dayalı bir ekonomik programın temellerini atacak ve bu programı büyük bir kararlılıkla uygulayacağız."
 
Kamu alanında çalışanların da ciddi sorunları olduğunun altını çizen Senem Kılıç, 4C’li ve taşeron olarak çalışanların tümünü kadroya alacaklarını kaydetti. Kamuda da yeni iş imkanları sunulacağını açıklayan Kılıç, "120 bin öğretmen, 60 bin emniyet personeli, 25 bin sağlık personeli ve 20 bin engelliye kamuda istidam sağlayacağız. Hepsinin kaynağı şimdiden hazırlanmış ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yetkili makamlarınca kamuya sunulmuştur. Biz MHP olarak, milletimizin çalıştığı ve ürettiği bir ülkeden yanayız. Geleceğimizi de bu yönde planlıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER