Her Şey Özel Çocuklar İçin

İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde Belediye Engelli Merkezi için alınan yeni hizmet aracı ve Alman Konsolosluğu’nun katkıları ile hazırlanan oyun odası düzenlenen törenle hizmete girdi.

Her Şey Özel Çocuklar İçin
3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri çerçevesinde Narlıdere Belediyesi Engelliler Merkezi’nde düzenlenen törene Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach, Konsolosluk yetkilileri, belediye meclis üyeleri, CHP Narlıdere İlçe Kadın Kolları yöneticileri ve merkezde eğitim gören çocuklar ile aileleri katıldı.
 
Almanya başkonsolosu Thomas Gerlach oyun odasının açılış töreninde yaptığı konuşmada merkeze ufak da olsa bir katkıda bulundukları için çok mutlu olduklarını ifade etti. Gerlach, "Son derece Başarılı çalışmalar yapan bu merkezin faaliyetleri ile bilgilerimiz var. Hatta bu merkezde eğitim almak için Almanya’dan staj için gençler geliyor. Bu şekilde iki ülke arasında bir işbirliği kendiliğinden gerçekleşmiş oluyor bu merkezde. Narlıdere Belediyesi Engelli Merkezi’nde bu oyun odasının çocuklara faydalı olmasını diliyorum" dedi.
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da "Üzerine titrediğimiz çocuklarımıza bu tesiste faydalı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Narlıdere’nin ve çevre ilçelerden gelerek bu merkezimizden yararlanan özel çocuklarımıza Almanya Başkonsolosluğu tarafından yaptırılan oyun odası için çok teşekkür ediyoruz. Bu özel günde bizde engelli kardeşlerimize söz verdiğimiz minibüsü merkezimizin hizmetine sunmaktan son derece mutluyuz. Onlar için ne yapsak az. Bugüne kadar yaptığımız projelerimiz arasında en çok gururlandığımız projemiz engelli kardeşlerimiz için yaptığımız projelerdir. Engelsiz bir dünya dileklerimizle oyun odamız ve servis aracımızın hayırlı olmasını diliyorum" diy ekonuştu.
 
Konuşmaların ardından Başkan Batur, merkeze katkılarından dolayı Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach’a bir plaket sundu.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER