banner9

Her şey Çocuklar İçin

Çeşme Devlet Hastanesi’nde çocukların seveceği desenlerle renklendirilen Çocuk Polikliniği’nin duvarları, resim ve fotoğraf sanatçılarının çalışmaları ile süslendi.

Her şey Çocuklar İçin
 
Çeşme Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yasin Akar yönetiminde, sanatla sağlığı birleştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, Çocuk Polikliniği’nin çocuklar için resim ve fotoğraflarla süslendiğini söyledi. Ülkü Art Sanat Galerisi yetkililerinin kasım ayında hastaneye 30’a yakın tablo hediye edeceğini belirten Yaşar, "Sanatla sağlık, bizim hastanemizde iç içe. Hastaneyi açarken bizim temennimiz, hastalarımızın hastanede kasvetli bir havaya girmemeleriydi. Hastalarımızın zaten morali bozuk, endişe içerisinde hastanemize gelirken, biz hastalarımızı ne kadar rahat ettirebiliriz düşüncesi içerisindeydik. Sanatla el ele vererek bunu sağladığımıza inanıyorum. Ülkü Art Sanat Galerisi ile çalışmalarımız, başka resim galerilerinin de bize yaklaşmalarına neden olacak diye düşünüyorum" diye konuştu.
 
Çeşme Devlet Hastanesi’nin aynı zamanda çevre dostu bir hastane olduğunu da vurgulayan Merve Yaşar, "Hastane atık suyunun geri dönüşümle tekrar kullanımı için çalışma yapıyoruz. Bu çalışmamız henüz laboratuvar aşamasında. Suyun incelenmesi için laboratuvara gönderdik. Sonuçları bekliyoruz. Eğer sonuç olumlu olursa hastanemizin özellikle diyaliz bölümünün sularını geri dönüştürerek kullanma imkanımız olacak. Bu sayede daha az su tüketilmiş olacak. Amacımız, doğadaki karbon ayak izlerimizi silmek. Amacımız, çevreye daha duyarlı hastane olabilmek" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER