Her Kapak Bir Umut

İzmir’in Buca İlçesi’ndeki Atatürk Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki Şakir Kırbiç, bedensel engellilere tekerlekli sandalye alınması için yaklaşık bir yıldır topladığı 20 bin mavi kapağı, Konak Belediyesi’ne teslim etti.

Her Kapak Bir Umut
Konak Belediyesi’nin yıllardır başarıyla yürüttüğü ’mavi kapak’ kampanyası umut olmaya devam ediyor. Bugüne kadar çok sayıda bedensel engelliyi tekerlekli sandalye sahibi yapan kampanyaya bir destek de Buca’nın Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Şakir Kırbiç’ten geldi. Kırbiç, yaklaşık bir yıldır topladığı 20 bin mavi kapağı Konak Belediyesi’ne teslim etti. Kırbiç’in mahalledeki çocukların desteğiyle topladığı kapaklar sayesinde bir bedensel engelli daha tekerlekli sandalye sahibi olacak.
 
Yaklaşık bir yıldır pet şişe kapaklarını topladığını belirten Şakir Kırbiç, “Konak Belediyesi’nin bu kampanyasını duyduktan sonra kapak toplamaya başladım. Mahalledeki çocuklar da bana yardım ettiler. Birlikte bu kapakları topladık. Eğer bizim de engelli vatandaşlarımız için ufak da olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bize" dedi. Kampanyayı sürdüren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür de eden Kırbiç, kapak toplamaya devam edeceğini söyledi.
 
270 KİLO KAPAK BİR SANDALYE
 
Konak Belediyesi’nin başarıyla sürdürdüğü kampanyayla her 270 kilogram kapağa bir tekerlekli sandalye veriliyor. Bugüne kadar toplanan tonlarca mavi kapak sayesinde yüzlerce ihtiyaç sahibi engelli vatandaş tekerlekli sandalye sahibi oldu. Sınırları İzmir dışına taşan ve Türkiye geneline yayılan kampanyaya destek olan duyarlı vatandaşlar sayesinde toplanan mavi kapaklar umut olmaya devam ediyor. Gönüllü vatandaşlar Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nü 0 232 482 10 36 numaralı telefonunu arayarak topladıkları kapakların teslimini yapabiliyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER