'Hep Beraber Kardeşçe, Zenginleşeceğiz'

MHP İzmir birinci bölge 2'nci sıra milletvekili adayı olan Senem Kılıç, seçim çalışmalarında partisinin vaatlerini anlattı, Türkiye'de istihdam yaratmayan, sanal büyümenin artık sürdürülebilir olmaktan çıktığını söyledi.

'Hep Beraber Kardeşçe, Zenginleşeceğiz'
Geçen 7 Haziran'da yapılan seçimlere göre, listedeki sıralaması bir basamak yükselen birinci bölge 2'nci sıra milletvekili adayı olan Senem Kılıç, gezilerinde vatandaşlara, hem partisinin vaatlerini, hem de ülkedeki ekonomik gelişmelerle ilgili görüşlerini anlattı. Sanayi alanına yayılmayan, sadece inşaat ve eklemli iş kollarında üretime dayalı ekonominin tıkandığını, bunun da işsizliğe yol açtığını söyleyen Senem Kılıç, "6 Milyona yakın işsizimiz var. Genç işsizlik rakamı ise yüzde 30'lar seviyesinde. Kaynaklarımızı bir an önce üretime aktarmak zorundayız. Üretmeden sadece tüketime dayalı büyümeyi de, büyüme olarak ifade etmek halkı kandırmaktan başka birşey değildir. Bu ülkede, ihracat ve ithalat, şok düşüşler yaşıyorsa, iş dünyası döviz üzerinden borçlanıp sürekli karını kaybediyorsa bunların hepsi üretemediğimiz, satamadığımız ve katma değer kazanamadığımız gerçeğini ortaya çıkarır" dedi. 
 
KÖTÜ GİDİŞ, VATANDAŞI VURUYOR
 
Ülkenin içinde bulunduğu siyasi istikrarsızlığın ve ardı ardına yaşanan terör olaylarının da ekonomiyi derinden etkilediğini vurgulayan Senem Kılıç, beceriksiz politikaların faturasını, vatandaşın ödediğine dikkat çekti. Bir öğrencinin kırtasiye masrafının geçtiğimiz yıla oranla en az yüzde 15 arttığı da ifade eden Senem Kılıç, sözlerine böşye devam etti, "İlköğretimde eğitimini sürdüren bir çocuğun aile bütçesine getirdiği ek yük, geçtiğimiz sene aylık 846 lira 24 kuruşken, bu yıl 968 lira 67 kuruşa çıkmış durumda. Bu da okul masraflarının son bir yılda yüzde 14.5 yükseldiği anlamına geliyor. Çocuk okutan ailelerin kazandığı parada ise son bir yılda değişim yok. Bunun gibi birçok örnek sıralayabiliriz. Türk Milleti olarak özellikle 7 Haziran sonrası son bir yıl içinde yaklaşık yüzde 25 fakirleşmiş durumdayız" 
 
TÜM MİLLETE YAYILAN KALKINMA
 
MHP olarak ekonomi politikalarını, birlikte daha fazla üretme ve daha adil bölüşüm üzerine kurduklarını anlatan Senem Kılıç, gençleri, inovatif projeler üretmeleri ve bu fikirlerini ticarileştirilmesi yönünde destekleyeceklerini söyledi. 7 Haziran seçimleri öncesi en akılcı ve uygulanabilir ekonomik yol haritasını MHP olarak kendilerinin ortaya koyduğunu da hatırlatan Senem Kılıç, "Çizdiğimiz yol haritamızla, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde vatandaşlarımız, ülkemizin geleceğinin MHP'de olduğunu görecektir. Biz ithal politikalarla, bir kesimin işine yarayacak ekonomik atılımlarla değil, kökleri bu topraklara dayanan ve tüm millete yayılacak bir kalkınma planıyla ülkemizi yönetmeye talibiz. Hep beraber kalkınmak ve kardeşçe yaşamak için tüm Türk Milleti'ni partimizi desteklemeye çağırıyorum" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER