Hemşehri Dernekleri İle Buluştu

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım hemşehri dernekleri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Yıldırım, Muşlular ile buluştuğu toplantıda en önemli konunun birlik ve beraberliğe yapılan saldırıları bertaraf etmek olduğunun altını çizdi.

Hemşehri Dernekleri İle Buluştu
Görüşmelerinde barış mesajları veren Binali Yıldırım “Dilimiz, dinimiz, ırkımız, ten rengimiz, göz rengimiz farklı bile olsa, gözyaşlarımızın rengi hep aynı. Ankara'da yaşanan menfur saldırıda aynı acıyla gözyaşı döktük" diye konuştu.
 
Yaşanan problemlerin kentlerde yaşayan doğulu vatandaşlara da yansıdığını söyleyen Muşlulara yanıt veren Yıldırım, “Türkiye büyük bir millettir. Bunun da üstesinden gelecektir. Kürtler ve Türkler biz bin yıl önce kardeşliğimizi kurduk ve bunu devam ettireceğiz. Doğudan batıya hepimiz her zaman var olacağız. Birliğimize kardeşliğimize yapılan saldırılara karşı kol kola giremezsek esas tehlike budur" dedi.
 
Muşluların ardından Kütahyalılar ve Vanlıları ağırlayan Binali Yıldırım 7 Haziran'ın bir yol kazası olduğunu, ayrıca 1 Kasım'da bu durumu telafi edeceklerini söyledi. Yıldırım, “İçeride ve dışarıda ciddi tehditler ile karşı karşıyayız. Bu ortamda ayrışma gibi bir lüksümüz yoktur. Vahim bir terör hadisesi yaşadık ve büyük bir üzüntü içindeyiz. Bu üzüntümüzü bile siyaset malzemesi yaptılar. Vefat edenleri bile sizin bizim diye ayırdılar. Bizim bizden başka dostumuz yok. Seçimi bekleyin önce memleket meselesini çözelim" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER