banner9

Hem Müjde Verdi, Hem Tepki Gösterdi

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Delican yaptığı konuşmasında 'Yüzülebilir Körfez Projesi' için İzmirlilere müjde verirken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu da şehirde algı operasyonu yapmakla suçladı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ÇED tartışmalarının arasında adeta tıkanmış olan 'Yüzülebilir Körfez Projesi'ne yönelik dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Delican proje için Ankara'dan ÇED onayının verildiğini söyledi.

Konuşmasının başında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu hedef alan Delican, Kocaoğlu'nun son birkaç yıl içinde gerek medya ve etkinliklerdeki demeçleriyle, gerekse de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yaptığı ÇED toplantısıyla konuyu manipüle ettiğini söyledi. Delican, Kocaoğlu'nun 'İzmir'de yapılacak hizmetleri AK Parti iktidarı engelliyor' şeklinde bir algı yaratıp, başarısızlığı kamufle etmeye çalıştığını iddia etti. Delican ayrıca Başkan Kocaoğlu'nun iktidar desteğini gördükçe yaptıklarından hicap duyacağını söyledi.

"Yıldırım hızıyla müdahale etti"

Konuşmasında ÇED sürecininin başlangıcından günümüze kadar yaşananlara kısa bir şekilde değinen Delican şunları söyledi:

"ÇED sürecinin uzatılmasında 18 aylık sürecin yeniden başa döndürülmesi için bir süreç yaşandı. Bu süreç tek başına yaşanmadı. İZSU ile birlikte yaşandı. CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel süreci ‘Bülent Delican’dan takip ediyorum’ demişti. Biz de açıkladık. Biz Büyükşehir ile İZSU üzerine düşen görevi yapsın. Biz de beraber gider raporu Ankara’dan alır getiririz demiştik. Sözümüzü tuttuk. Bu süreçte Sayın Başbakanımızın büyük bir katkısı var. ‘Yıldırım’ hızıyla bu işe de müdahale etti sağ olsun. ÇED onayının bir an önce verilmesine önayak oldu. Buradan kimse siyasi malzeme çıkarmaya çalışmasın. Bu sürecin ne kadar gereksiz olduğunu gördük. Mesele İzmir olunca biz kesinlikle hep şunu söyledik;  ‘gelin beraber hareket edelim sorunları beraber çözelim.  İzmir’e ne yapılacaksa yanınızda olacağız dedik. Körfezi nasıl temizliyorsak İzmir’deki mazeretleri de öyle  temizleyeceğiz. İzmir mazeretler kenti olmayacak. İzmir’deki bu kısır döngüyü değiştireceğiz”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER