'Hem Enerjik Hem Vatansever'

Çin’in İzmir Başkonsolosu Gaochao, kentteki 8 aylık izlenimini iki cümleyle özetledi: “İzmir enerjik bir kent. İnsanları da çok vatansever ve çok iyimser.”

'Hem Enerjik Hem Vatansever'
Çin Halk Cumhuriyeti’nin İzmir’deki ilk Başkonsolosu Su Gaochao, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. 8 aydan beri İzmir’de bulunduğunu söyleyen  Başkonsolos Gaochao, bu süre içinde  kentle ilgili  çok olumlu görüşler edindiğini  vurguladı. İzmir’in hızlı gelişen bir ekonomisi ve pazarı olduğunu, aynı zamanda enerjik bir kent olduğunu  söyleyen Gaochao,  özellikle dış dünyaya açılmakla ilgi çok önemli bir itibarı bulunduğunu ve bunda  İzmir Enternasyonal Fuarı’nın çok önemli  payı olduğunu ifade etti.  Konuk Başkonsolos,  özetle şunları söyledi: 
 
“Ben de bu fuara katılmıştım. İnanıyorum ki, İzmir’in bu kadar iyi bir noktada bulunması, sizin yönetiminiz ve liderliğiniz sayesinde oldu. İzmir’de bir çok kültür bir arada yaşıyor.  İnsanları da çok vatansever ve kaliteli yaşadıklarının farkındalar. Çok iyimserler”. 
Çin ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin son zamanlarda ivme kazandığının altını çizen Başkonsolos Gaochao, “İki ülke bu konuda  çok iyi bir noktada ilerliyor. Konsoloslukların da bu ikili ilişkilere katkısı çok büyük. İzmir’de açtığımız başkonsoloslukla Türkiye ve Çin arasındaki ilişkilerin gün geçtikçe artacağına inanıyoruz. Tabii Çin’deki yerel yönetimler ile İzmir arasındaki ilişkileri de artırmak istiyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER