Hem Çevreci Hem Dekoratif

Konak Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğinde kentin farklı noktalarına plastik şişe ve ambalaj atıklarını toplamaya yardımcı “Atık Pet Şişe Toplama Kumbaraları" yerleştirildi.

Hem Çevreci Hem Dekoratif
Üzerlerinde ’Dönüşüm seninle başlar’ sloganı yer alan ve kocaman bir pet şişe görünümüyle dikkat çeken kumbaralar geri dönüştürülebilir alüminyum malzeme kullanılarak yapıldı. İlk etapta kentin uğrak noktaları olan parklar, vapur iskeleleri, metro durakları ve hastane girişlerine yerleştirilen toplam 50 Atık Pet Şişe Toplama Kumbarası hem kent estetiğini bozmuyor hem de vatandaşlara geri dönüşüm konusunda uyarıcı görev görüyor.
 
Geri dönüşüme kazandırılmak üzere plastik şişelerin ayrıştırılarak toplanmasını sağlayan kumbaralar, estetik görünümlerinin yanı sıra işlevsellikleriyle de öne çıkıyor. Kocaman pet şişe görünümleri sayesinde vatandaşların dikkatini çeken kumbaralara gün içinde tüketilen su veya diğer içeceklerin plastik ambalajları atılıyor. Bir anlamda plastik atıkları kaynağında ayrıştıran uygulama sayesinde pet şişe ve ambalajlar kolayca toplanarak hem zamandan tasarruf sağlanıyor hem de çevre korunuyor. Atık Pet Şişe Toplama Kumbaraları dolduğunda görevliler tarafından boşaltılıyor. Bu sayede her ay yüzlerce kilo plastik atık çöp yerine geri dönüşüme gidiyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER