Hem Burs, Hem Staj, Hem de İş Garantisi

Volt Elektrik Motorları, sektöre nitelikli iş gücünü dahil etmek ve istihdamı sağlamak adına Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi'nde bobinaj atölyesi açtı.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Saya Grup bünyesinde faaliyet gösteren Volt Elektrik Motorları, mesleki eğitime yaptığı yatırımla gündeme geldi. Volt Elektrik Motorları tarafından Çınarlı Endüstri Meslek ve Anadolu Lisesi'ne bir bobinaj atölyesi açıldı.
 
İçinde sınıf, bilgisayar laboratuvarı ve showroom barındıran alanın açılışına Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Koç, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk KESİAD Başkanı Zeki Yöndem, Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sancak, Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü İlkay Çimentepe, iş ve basın dünyasının önde gelen isimleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
 
Gerçekleşen açılış töreninde bir konuşma yapan Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Kubilay Türk, "Bu projenin ve laboratuvarın okulumuza kazandırılmasında her türlü desteği sağlayan Sadi Sancak ve Volt Elektrik Motorları ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu yatırımlar hem diğer dallarda da yatırımların önünü açacak, hem de ekonomimize, şehrimize ve okulumuza büyük katkı sağlayacaktır." dedi.
 
 
"Kazandığımızı İzmir'e harcıyoruz"
 
Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü İlkay Çimentepe de yaptığı konuşmasında şirketin istihdam ve ciro hedefleri başta olmak üzere çeşitli bilgiler verdikten sonra, "Teknolojimizi ve ürün çeşitliliğimizi arttırıyoruz. Sektörde lider durumdayız. Bizim için en önemli şeylerden biri istihdamdır. 900 kişinin istihdam edilmesini planlıyoruz. Meslek liselerinin önemini çok iyi biliyoruz. Sadece Volt Motor'un değil, ülkemizin hedeflerinin karşılanması için nitelikli ve yetkin çalışma arkadaşlarımıza ihtiyacımız vardır. Bu adımı geleceğimiz olan çocuklarımız için ciddi bir adım olarak görüyoruz. Kazandığımızı İzmir'e harcıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk projemiz çerçevesinde bu projeyi hayata geçirdik. Öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için bir bobinaj atölyesi ve bir laboratuvar ve bir dersliği hayata geçirdik. Burs, staj ve iş garantisi veriyoruz. Beklentimiz ülkemizin geleceğine katkıdır." dedi.
 
 
Konuşmalar sonrası Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Kubilay Türk tarafından Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Sadi Sancak ve Genel Müdür İlkay Çimentepe'ye plaket verilirken, gerçekleştirilen kurdele töreni sonrasındaysa konuklarla birlikte atölye, derslik ve laboratuvar incelendi.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER