Hedef Yine 100 Bin Satmak

Ford Otosan’ı İzmir bayileri Otokoç, Arkas, Çetaş ve İzkar’ın temsil edeceği fuarda Ford’un sınıfında ileri teknolojileriyle dikkat çeken araçları, 22-27 Ekim tarihleri arasında Ford standında ziyaretçilerle buluşacak.

İzmir Autoshow’a 10 modeli ile çıkarma yapan Ford Otosan, en yeni modelleri ve son teknoloji araçlarını ve ürünlerini İzmirli otomobil severlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Dünyanın en çok satan aracı Ford Focus’u tasarlayan Ford Otosan, İzmir’de yüzde 10-11.5’luk satış rakamları ile Reno ve Fiat’ın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

Ford Otosan saha operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, İzmir de ki satış oranlarında da zirveyi hedeflediklerini belirtti. Yücetürk, ‘Geçen sene 100 bin adet araç sattık bu yılda aynı başarıyı yakalamak ve çizgiyi korumak istiyoruz’’ diye konuştu.

Ford Otosan Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, “Ford Otosan olarak yeni modellerimizle pazarın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz ve büyümeye devam ediyoruz” diyerek şunları söyledi:  “Markamız 11 yıldır Türkiye otomotiv pazarının en çok tercih edilen ve satılan markası. Hedefimiz, bu seneyi de lider kapatıp üst üste 12’nci kez en çok satan marka olmak. ‘One Ford’ stratejisi çerçevesinde kaliteli, doğa dostu, güvenli ve akıllı teknolojilere sahip araçlar üretmeye devam ediyoruz. Bu araçlarımızı İzmirlilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz”.

Öte yandan Bankalar da ki kredi faizlerinin vatandaşın bütçesine göre düzenlemesinin de araç satışlarını rahatlatacağını belirten Yücetürk, yerli malı araç üretmek için hiçbir eksiklerinin olmadığını ancak harekete geçmek için bir sinerji yaratılamadığını sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER